Podľa prvotných informácií robotníci v momente nešťastia rozoberali múr pod krovom. Ten sa rozpadol a najstaršieho zo skupiny privalil. "62-ročný muž z Michaloviec, žiaľ, zraneniam na mieste podľahol. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky.
Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a v tejto súvislosti poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Košice Sever začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví. Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,"
 uviedla Plus JEDEN DEŇ košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Viac fotografií z miesta nešťastia nájdete TU

Dvaja, 20-ročný muž z okresu Košice okolie a 27-ročný Košičan, utrpeli ťažké zranenia. Presnú príčinu úmrtia určí nariadená pitva. Hovorkyňa UNLP Monika Krišková túto skutočnosť potvrdila. "Jeden z pacientov po úraze na stavenisku bol privezený s ťažkými poraneniami na urgentný príjem na Rastislavovu ulicu. Je hospitalizovaný na JIS Kliniky úrazovej chirurgie. Je v stabilizovanom stave. Druhý pacient po pracovnom úraze bol pri vedomí, vyšetrený na Oddelení urgentného príjmu na Tr. SNP. Na vlastnú žiadosť bol prepustený do domácej liečby."

VO VIDEU SI POZRITE "LETECKÝ" POHĽAD NA ZNIČENÚ STRECHU, DVOR A PRIĽAHLÉ STAVBY DOMU KDE ZOMREL ČLOVEK

 

Michal, ktorý správu komentoval, napísal: "Och... Tragédia za tragédiou. Nech odpočíva v pokoji a rodine vyslovujem úprimnú sústrasť... Sám viem, aké ťažké je pracovať na realizácii či rekonštrukciách striech. Obzvlášť, ak sa demontuje poškodená strecha, veľmi ma mrzí, že to dopadlo takto nešťastne."

Prečítajte si tiež: