VIDEO Nočná dráma v Bratislave: V Petržalke horel byt! NEUVERÍTE, čo spôsobilo požiar
9. 2. 2025, 10:36 (aktualizované: 9. 2. 2025, 21:10)

Zdroj: Tip čitateľa
Bratislavskí policajti boli včera (08.02.2025) krátko pred 21.30 h vyslaní na Mlynarovičovu ulicu v mestskej časti Petržalka, kde malo dôjsť k požiaru bytu. Na miesto sa dostavili aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí začali vykonávať hasičské práce, pri rozsiahlom požiari bytu na siedmom poschodí 12 poschodového obytného domu.
Zdroj: Miloš Baranec
Zdroj: Miloš Baranec
Zdroj: fb/Hasičský a záchranný zbor
Galéria k článku
Bolo krátko po deviatej hodine večer, keď si obyvatelia paneláku všimli, že z okien jedného bytu začal stúpať hustý čierny dym. Preto neváhali a ihneď volali na linku 150.
Po nahlásení požiaru prišlo na miesto viacero hasičských áut vrátane hasičských záchranárov. Z bytového domu boli evakuované osoby. Nikto neutrpel zranenia.
Zdroj: TIP čitateľa
Po nahlásení požiaru prišlo na miesto viacero hasičských áut vrátane hasičských záchranárov.Nočný požiar bytu na siedmom poschodí bytového domu v bratislavskej Petržalke, ktorý si vyžiadal evakuáciu obyvateľov, spôsobili maloleté osoby, ktorým sa pripálilo jedlo.
Požiar spôsobilo pripálené jedlo na sporáku
Nočný požiar bytu na siedmom poschodí bytového domu v bratislavskej Petržalke, ktorý si vyžiadal evakuáciu obyvateľov, spôsobili maloleté osoby, ktorým sa pripálilo jedlo. Požiar sa podarilo príslušníkom Hasičského a záchranného zboru uhasiť krátko pred 22.00 h a po následnej kontrole bol sprístupnený obyvateľom bytov evakuovaných poschodí.
"Príčinou vzniku požiaru bolo nedbalostné konanie maloletých detí, ktorým sa pripálila strava na sporáku," približuje HaZZ s tým, že majiteľovi bytu vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 50 000 eur.
Zasahujúcim hasičom sa sobotný (8. 2.) požiar podarilo dostať pod kontrolu a zlikvidovať. Prácu im uľahčila aj reakcia obyvateľov daného bytu, ktorí pri úniku za sebou zatvorili dvere, čo výrazne obmedzilo šírenie splodín horenia do spoločných priestorov. Po likvidácii požiaru hasiči odvetrali a termokamerou skontrolovali jednotlivé byty na vyššom a nižšom poschodí pod požiarom.