Reklama

AKTUÁLNE: Hasiči zasahujú pri požiari pivovaru, zo sladovne sa valí kúdol hustého dymu!

V Trnave horela strecha sladovne pivovaru Sessler.

Zdroj: Facebook

Reklama

Hasiči zasahujú v Trnave pri požiari strechy sladovne. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Mária Zaťková.

„Krátko pred 17.00 h bol ohlásený požiar v meste Trnava. Po príchode na miesto udalosti profesionálni hasiči prieskumom zistili, že ide o požiar strechy sladovne spoločnosti Sessler,“ uviedla pre TASR Zaťková.

Momentálne sa uskutočňujú hasiace práce s použitím šiestich kusov hasičskej techniky a sanitného automobilu.

„Pri hasiacich prácach vypomáhajú minimálne tri dobrovoľné hasičské zbory z okolitých obcí. Hasičská technika, ktorá je použitá, je doplnená aj výškovou technikou,“ informovala krajská hovorkyňa HaZZ.

Ako doplnila, zriadil sa riadiaci štáb, ktorého velenie prebral krajský riaditeľ HaZZ Vojtech Valkovič.

Vyberáme pre vás niečo PLUS