Ceny a platnosť elektronických diaľničných známok zostanú nezmenené aj v budúcom roku. Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, rozhodol o tom minister Árpád Érsek. Ročná diaľničná známka stojí 50 eur, tridsaťdňová 14 eur a desaťdňová 10 eur. Ročná diaľničná známka platí od 1. januára 2018 do 31. januára 2019.

"Rozhodli sme sa, že zachováme rovnakú cenu za používanie diaľnic, a to napriek rozšíreniu diaľničnej siete. Zostávame tak krajinou, ktorá má najlacnejšie ceny diaľničných známok v regióne," povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek.

Čítajte viac: Prieskum: Vodiči ohodnotili naše diaľnice na trojku! Národná diaľničná spoločnosť aktuálne spravuje približne 790 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a vymedzených úsekov ciest prvej triedy. "V tomto roku sme pre motoristov otvorili 23 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest. V priebehu novembra plánujeme sprístupniť úsek D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno v dĺžke 4,2 kilometra," uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká.

Čítajte viac: Diaľničnej spoločnosti chýba na výstavbu vyše pol miliardy eur

Príjmy z predaja elektronických diaľničných známok dosiahli k 5. septembru tohto roka 76 miliónov eur vrátane dane z pridanej hodnoty, čo je medziročne viac o 5,13 milióna eur, resp. o 7,2 %. Ako vyplýva z údajov Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS), k uvedenému dátumu bolo predaných spolu 3,3 milióna diaľničných známok, ich počet opr Ceny oti tomu istému obdobiu vlani vzrástol o 257,5 tisíca kusov, čiže o 8,5 %.

Výnosy z predaja diaľničných známok v minulom roku predstavovali 81,22 mil. eur pri raste oproti roku 2015 o 10,14 mil. eur, resp. o 14,3 %. Celkovo bolo vlani predaných 3,97 milióna diaľničných známok, čo bolo medziročne viac o 406,5 tisíca kusov, teda o 11,4 %.