Značku Mototechna si budú pamätať najmä staršie ročníky, pred viacerými rokmi sa ale túto značku rozhodol obnoviť predajca jazdených vozidiel, ktorá pod jej krídlami predáva zánovné, či predvádzacie vozidlá. Novinku, ktorú spustili pred niekoľkými dňami v susednom Česku je predaj pod názvom Mototechna Classic. Za ňou sa ukrýva odnož, ktorá sa bude venovať veteránom, klasickým autám, youngtimerom alebo autám, ktoré sa im už vekovo blížia.

Ferrari 550 Maranello je mimoriadne obľúbený model medzi zberateľmi
Ferrari 550 Maranello je mimoriadne obľúbený model medzi zberateľmi
Zdroj: Mototechna Classic

Plánom je ponúkať vozidlá z rôznych kategórii. Veľký úspech očakávame od tzv. „socialistických“ áut, ktoré sú cenovo asi najdostupnejšie v súčasnosti ich v ponuke zastupuje napríklad Škoda 120, Lada 2101 alebo Škoda Favorit. Americké klasiky reprezentuje Ford Ranchero z roku 1972 či Ford Thunderbird z roku 1967. Nechýbajú však ani špičkové klasiky ako napríklad Ferrari Testarossa, Ferrari 550 Maranello a na ceste je vraj aj Jaguar XK 120 s hliníkovou karosériou z roku 1949.

Dokonalý predstaviteľ tzv. socialistickej kategórie vozidiel
Dokonalý predstaviteľ tzv. socialistickej kategórie vozidiel
Zdroj: Mototechna Classic

Trh s klasickými autami rastie na mnohých trhoch skutočne raketovým tempom a záujem o podobné autá silnie i v našich končinách aj keď vďaka šrotovnému sme o mnohé poklady už nenávratne prišli. Práve pre ich obmedzenú ponuku sú už dnes ceny niektorých klasík skutočne nedosiahnuteľné, avšak rovnakú, ak nie väčšiu radosť z jazdy občas prinášajú aj autá, ktoré sú dnes dostupné ešte za zlomky cien vzácnych veteránov, s ktorými sa pre ich hodnotu aj človek bojí jazdiť.