Lexus LF-1 Limitless je novým typom crossoveru a Lexus ho označuje za vlajkovú loď v tejto kategórii. Dizajn vznikol v USA, je dielom kalifornského štúdia Calty Design Research, ktoré však patrí k japonskému koncernu. Neobyjklými tvarmi vyvolal už vtedy veľkú pozornosť a zákonite sa objavili otázky, či sa skutočne aj dostane do výroby, alebo z neho bude iba ďalšie z typických „showcars“.

Interiér nového lexusu je rovnako revolučný, ako jeho zovňajšok.
Interiér nového lexusu je rovnako revolučný, ako jeho zovňajšok.
Lexus

Ako sa vyjadril počas premiéry vozidla Jeff Bracken v rozhovore pre Automotive News, LF-1 sa môže pre značku stať – okrem LC 500 a novej vlajkovej limuzíny LS 500 - prelomovým modelom. Nielen vďaka expresívnemu dizajnu, ale aj pre cenu, ktorá by vraj vo svojej kategórii mala byť mimoriadne „konkurencieschopná“.

Japonskí novinári z Mag-X, ktorí majú blízko k zdrojom priamo z automobilky, predpokladajú, že automobil sa na objaví na trhu už v roku 2021a s rovnakými pohonnými jednotkami ako má najnovší Lexus LS – 3,5-litrovým V6 twin turbo, ako aj s hybridnou jednotkou Lexus Multi Stage Hybrid System s 3,5-litrovým benzínovým motorom V6.

     Je možné, že nový Lexus LF-1 sa objaví aj v čisto elektrickej a vodíkovej verzii.
Je možné, že nový Lexus LF-1 sa objaví aj v čisto elektrickej a vodíkovej verzii.
Lexus

Očakávajú, že pri športovej verzii F konštruktéri využijú nový 4-litrový motor V8 twin turbo s výkonom 600 kW. Navyše, reálna je aj plne elektrická verzia a dokonca aj variant poháňaný vodíkovými palivovými článkami.