Bicykel BMW Active Hybrid e-bike dostal kompletne prepracovaný koncept pohonu. Pokročilý elektromotor Brose dosahuje výkon 250 W a krútiaci moment až 90 Nm. Zdrojom energie pre elektrickú pomoc pri šliapaní do pedálov do vzdialenosti do 100 km je vymeniteľná batéria s kapacitou 504 Wh.

Jazdec si môže nastaviť úroveň podpory úplne jednoducho cez nový displej. Na výber do rýchlosti 25 km/h má štyri rôzne režimy podpory od Eco (+ 50 %) až po Turbo (+ 275 %). Motor aj batéria sú plne zapracované do hliníkového rámu.

Vďaka microUSB a bluetooth, sa s bicyklom poľahky spojí aj smartfón, LED svetlo je integrované do hliníkového zadného blatníku, no najzaujímavejšou vychytávkou je sedadlo, navrhnuté špeciálne pre elektrobicykle - eZone.

Zadbé LED svetlo je zabudované priamo do blatníku.
Zadbé LED svetlo je zabudované priamo do blatníku.
BMW

Krátka predná časť, stúpajúca plocha sedadla v zadnej časti a pohyblivé boky vytvárajú stabilnú plochu a zlepšujú stabilitu pri zrýchľovaní aj brzdení. Pri typickom zrýchľovaní elektrobicyklov zabezpečuje sedadlo dostatočnú mieru bezpečnosti.

K pohodliu sedadla prispievajú aj plochy vyplnené gélovými vložkami 3D Skingel a Royal Gel. Manipuláciu s bicyklom uľahčuje karbónová rúčka zapracovaná do spodnej časti sedadla. Vzhľadom na batérie a elektromotor bývajú totiž elektrické bicykle ťažšie než konvenčné.

A čo cena? Zodpovedá značke – mala by sa pohybovať okolo hranice 3 400 eur.