Dôvodom bola nespokojnosť s výkonom hlavného arbitra Petra Jonáka, ktorý podľa prezidenta HK Ardo Jána Plandoru jeho tím úmyselne poškodil. Nitriansky šéf dokonca označil záver duelu za vraždu v priamom prenose. Hokejisti Nitry začali nedeľňajší duel s Podtatrancami ako z učebnice. Už v 13. minúte vyhrávali 4:0 a zdalo sa, že tri body zostanú doma. Popradčania však hlavy nesklonili a v posledných minútach zápasu troma gólmi v krátkom slede strhli víťazstvo na svoju stranu.
  Domáci možno aj oprávnene prehru nedokázali stráviť a na pozápasovú tlačovku netradične zavítal i prezident nitrianskeho klubu Ján Plandora. „To bola vražda v priamom prenose,“ konštatoval na úvod. „Určite podáme odvolanie a budeme žiadať anulovanie výsledku. To, čo urobili arbitri, bola hanba a výsmech rozhodovania na Slovensku. Nie je to prvýkrát, čo rozhodca Jonák pískal tendenčne proti nám,“ dodal rozhorčený Plandora.

Rozhodca to videl inak

  Nad vyjadreniami nitrianskeho prezidenta krútil hlavou samotný hlavný rozhodca duelu Peter Jonák. „Stojím si za tým, čo som odpískal. Ja som im päť gólov nestrelil. Nech hľadajú príčiny inde, a nie v arbitroch. O víťazstvo sa pripravili sami,“ povedal pre náš denník.
  „A keď už pán Plandora na mňa takto útočí, tak sa opýtam teraz ja. Kto to je? Ak sa chce vyjadrovať na adresu rozhodcov, nech odpíska aspoň jedno súťažné stretnutie. A čo bolo vrcholom včerajšieho zápasu? Keď sa po piatom inkasovanom góle Nitry začal vyhrážať čiarovému kolegovi zastrelením,“ dodal s nadhľadom Peter Jonák, na ktorého adresu mali zaznieť slová: „Z Nitry živý neodídeš.“
  A čo na to Plandora? „To je absurdné,“ kontroval pre náš denník. „Pravda je akurát to, že som si uľavil, no určite nie takým spôsobom,“ dodal.

  ARBITRI: Jozef Tvrdoň (vľavo) a potrestaný Peter Jonák. 
 

Jonákovi stop na mesiac

  Mesačný dištanc! Tak znie trest pre rozhodcu Petra Jonáka, ktorý nezvládol záver duelu Nitra - Poprad (4:5). Rozhodlo o tom včerajšie zasadnutie rozhodcovskej komisie SZĽH.
  Komisia mu naparila mesačný zákaz. „Petrovi Jonákovi sme zastavili činnosť za hrubé ovplyvnenie výsledku. Urobil dve závažné chyby na konci stretnutia. Prvú v 55. minúte, keď udelil 5-minútový trest domácemu hráčovi, kde mal nasledovať len 2-minútový a v 57. minúte, keď neposúdil faul popradského hráča hokejkou na domáceho Chrenka, pričom z následného protiútoku inkasovali domáci rozhodujúci gól,“ povedal predseda komisie rozhodcov Anton Danko, ktorý je zároveň šéfom popradského klubu. Nitriansky šéf Ján Plandora vraj navrhne jeho odvolanie. „Predsedom komisie rozhodcov som na základe zvolenia najvyššieho orgánu, Kongresu SZĽH a len tomu sa zodpovedám a ten ma môže aj odvolať,“ vysvetlil Danko.
  „To, že pán Danko šéfuje komisii rozhodcov a zároveň je prezidentom extraligového klubu, môže vnášať určitý tieň podozrenia. Je to nezvyklý postup a naozaj sa dá hovoriť o konflikte záujmov,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Vladimír Paštinský, ktorý si myslí, že rozhodca Peter Jonák nedeľňajší duel naozaj nezvládol. „Robil jednoznačné a evidentné chyby. Niečo neospravedlniteľné,“ povedal na adresu hlavného arbitra.     (sma)