viac magazínov
Podľa Druckera bol z neho Fico sklamaný.
Správy
ROZHOVOR Exminister Drucker hovoril pred demisiou aj s Ficom: Je zo mňa sklamaný!
Dáška (25) si už vychutnáva zmrzlinu - voľba padla na čučoriedkovú a rafaelo.
Rady a tipy
Valia sa na nás extrémne horúčavy: Prichádza víkend, aký sme ešte nezažili!
Peter Sagan sa počas návštevy u pápeža držal svojej mamy.
VIDEO Sagan prelomil mlčanie a odhalil pravdu o stretnutí s pápežom: Odkaz mame do starobinca!
Kukučová sa vráti na Slovensko.
Krimi
 aktualizované
Nečakaný zvrat v prípade slovenskej modelky odsúdenej za vraždu: Kukučová mieri domov!
Magdaléna Rybáriková trénuje v Bratislave.
Tenistka Rybáriková o dôvodoch, prečo nebude hrať za Slovensko: Risknem aj pokutu 10-tisíc
Odborník na výživu Igor Bukovský.
Šoubiznis
Aj vy ste si doteraz myslel, že z chilli papričiek schudnete? Bukovský pozná skutočnú PRAVDU!
Osudy superstaristov sa rôznia...
Šoubiznis
Tragická smrť, zmenené pohlavie, boj s nadváhou a démonmi: S bývalými superstáristami sa osud nemaznal!
Psychiater Hans Asperger (vľavo) poslal na nacistickú kliniku smrti desiatky detí. Jednou z obetí Hitlerovho režimu bola aj 3-ročná Herta Schreiber (vpravo).
Správy
FOTO Slávny psychiater Hans Asperger: Do dejín sa zapísal skúmaním autizmu, tajné archívy však odhalili jeho beštiálnu minulosť!
Rozboril so svojom manželkou Sandrou bývajú v krásnom dome v dedinke kúsok pri Bratislave.
Šoubiznis
FOTO Rozborilova manželka Sandra sa teda nezdá: Aha, na čom chodí do práce!

Padol definitívny verdikt: RegioJet na trase Košice - Bratislava končí!

Ministerstvo dopravy sa so súkromným dopravcom RegioJet na dnešnom rokovaní nedohodlo, spoločnosť tak stiahne od 31. januára 2017 svoje vlaky z trasy Bratislava - Košice.

"Urobíme všetko pre to, aby cestujúca verejnosť nepocítila túto zmenu a na hlavnej železničnej trati bol dostatok miesta pre všetkých, ktorí chcú vlakom cestovať," reagoval v dnešnom stanovisku minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Keďže požiadavka RegioJetu dotovať "žlté vlaky" by znamenala ďalšie zaťaženie rozpočtu rezortu dopravy, minister tento návrh súkromného prepravcu neakceptoval.

"Napriek tomu, že je nám to ľúto, z trate odchádzame," konštatoval pre TASR hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Pokiaľ totiž existuje cestovné zadarmo len v štátom dotovaných rýchlikoch, nie je podľa neho možné, aby na tejto trase fungovali komerční dopravcovia. "Od ministerstva sme však počuli, že RegioJet je dôležitou súčasťou dopravného systému na Slovensku," dodal hovorca.

Na ostatných tratiach tak bude spoločnosť naďalej štandardne fungovať. Po ukončení prevádzky na trase Bratislava - Košice chce pritom ešte lposilniť linku Košice - Praha. Rozhodnutie prestať vypravovať vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami RegioJet oznámil začiatkom minulého týždňa. Ako dôvod uviedol opätovné zavedenie štátnych InterCity vlakov na túto trať.

Súčasne s cestovným zadarmo v dotovaných rýchlikoch totiž nie je podľa dopravcu na trhu dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa vedeli komerčne nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživiť. Rezort dopravy zároveň doplnil, že štátna Železničná spoločnosť Slovensko ministra ubezpečila, že je pripravená posilniť prepravné kapacity na uvoľnených tratiach tak, aby cestujúci nepociťovali odchod súkromného prepravcu.

Predstavitelia RegioJetu zároveň podľa šéfa rezortu dopravy sľúbili, že nebudú blokovať trate a umožnia štátnemu dopravcovi zabezpečiť vlakovú dopravu na tejto trati.