Tip redakcii
Érsek má na pláne nové diaľnice. Kedy sa ich dočkáme?
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Dagmar Havlová
Správy
Dagmar Havlová prežíva obrovskú bolesť: Oplakáva smrť veľmi blízkeho človeka!
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár
Správy
 aktualizované
PRÁVE TERAZ Čižnár sa opäť rozohnil! Veď z toho bučí, že chcú obtiahnuť štát
Niektorí seniori sa nevedia sami najesť, treba im so všetkým pomáhať.
Rady a tipy
Čo sa deje za dverami starobinca: Naša redaktorka sa tam zamestnala ako opatrovateľka, aby to zistila
prezidenti
FOTO Chorvátska prezidentka opäť strhla na seba všetku pozornosť: Pozrite, čo si dovolila počas finále MS vo futbale
Peter Sagan
FOTO Pravá tvár Petra Sagana na Tour de France: Takéto správanie by ste od neho možno ani nečakali!
Mária Bartalos práve dovolenkuje.
Šoubiznis
FOTO Po tajnej svadbe medové týždne! Hviezda markizáckych Oteckov si užíva v exotickej Afrike
Patrí k najlepšie obliekajúcim sa ženám nášho šoubiznisu, no vždy pôsobí krehko a nevinne. Mária však vie byť aj pekelne sexi a svoje dokonalé telo predviedla aj na svojom Instagrame.
EMMA
Mária Čírová sa ukázala v inom svetle: TAKÚTO fotku sme od nej nečakali!
otec
Wanda.sk
Hľadáte ideálneho otca pre svoje dieťa? Zverokruh vám napovie
futbal, fanúšička
Šarm
Sexi prezidentka, porno nevesta a simulant – pohľad na majstrovstvá sveta aj pre tých, ktorí futbal bežne nesledujú

Érsek má na pláne nové diaľnice. Kedy sa ich dočkáme?

Už vieme, ktoré diaľnice a rýchlostné cesty nám pribudnú v najbližších rokoch. Minister dopravy Arpád Érsek ukázal deväť diaľničných úsekov, ktoré považuje za prioritné. Do konca volebného obdobie chce na ne minimálne vypísať súťaže. Kedy sa však po nich preženú prvé autá, nie je známe. Otázniky visia aj nad financovaním.

Môžeme sa tešiť na nové cesty. Minister dopravy Arpád Érsek si dal smelý plán. Do konca tohto volebného obdobia chce rozbehnúť výstavbu deviatich diaľničných úsekov. Nie je pritom vylúčené, že ich bude ešte viac. V deviatich prípadoch, ktoré prezentoval, by chcel do roku 2019 minimálne vypísať súťaž na zhotoviteľa. „Tieto úseky sú v takom štádiu prípravy, že na ne môžeme vypísať súťaže do konca roka 2019. Vychádza to 4-5 súťaží na rok. Niektoré z nich môžeme súťažiť takmer ihneď. Samozrejme, v prípade finančného krytia,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

Liberál Droba vo výchove nezaháľa. Jeho syna čaká poriadna drezúra

Nepôjde pritom o žiaden lacný špás. „Na deväť nových stavieb, ktoré môžeme začať súťažiť do roku 2019, potrebuje do konca funkčného obdobia aktuálnej vlády nad rámec predpokladaného štátneho rozpočtu približne 510 miliónov eur,“ povedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Celkové investičné náklady zahŕňajúce stavebné náklady, prípravu či majetkovo-právne vyrovnanie pritom dosahujú približne až 1,74 miliardy eur.

Kaliňák bol na súde. Sprevádzali to nečakané komplikácie

Kaliňák si môže vydýchnuť. Za TOTO mu problémy nehrozia

Dokopy by malo na Slovensku pribudnúť 90,5 kilometra nových diaľnic a rýchlostných ciest. To, či budú financie predstavovať prekážku, zatiaľ jasné nie je. „V prvom rade treba počkať na výsledok debaty o dlhovej brzde a či sa v tejto súvislosti nerozhodnú ešte v parlamente upraviť rozpočet. Ak sa tak nestane, tak je jasné, že z dnes pridelených zdrojov nebude možné v roku 2018 spustiť výstavbu všetkých úsekov, ktoré budú pripravené. Rezort dopravy však v rámci návrhu rozpočtu vyrokoval dodatočné zdroje,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. Počkať si chcú na schválenie rozpočtu v parlamente. „Až následne bude možné zodpovedne povedať, či a kde v roku 2018 bude možné hovoriť o nových projektoch,“ dodala Ducká.

    PlusTV