viac magazínov
Iniciatívy sa po zrušení zhromaždenia chopili slovenskí študenti.
Správy
Organizátor zhromaždení v Bratislave prehovoril: Pre TOTO sme piatkovú akciu zrušili!
Ženy majú väčšinou problém s vyjednávaním o plate.
Rady a tipy
Tu je dôvod, prečo ženy na Slovensku zarábajú menej, ako muži: Pozrite sa, na čo doplácajú
Peter Sagan.
FOTO Namiesto víťazstva má dieru na zadku. Sagan sa hneval: Súperi sa so mnou hrali!
Zasadnutie parlamentu k vyjadreniu dôvery novo zostavenej vláde pod vedením Petra Pellegriniho. Na snímke zľava je Marek Maďarič a Juraj Blanár.
Správy
Parlamentná schôdza úplne prekryla dôležitý moment v živote poslanca Marka Maďariča. Čo sa stalo?
Smutná správa.
Regióny
AKTUÁLNE Po ťažkej chorobe zomrel Harabin (†60): V jeho rodisku zavládol veľký žiaľ!
Juraško si opäť vyrobil trapas.
Šoubiznis
Obrovský TRAPAS Juraška v priamom prenose: Šóošová sa zmohla iba na jedno: Romčo, to nemyslíš vážne!
Oľga Feldeková
Šoubiznis
Veľký trapas v relácii Sedem: Feldeková chcela byť za múdru, no pre Pellegriniho zažila hanbu ako hrom!
Juraj Lelkes a Ján Gordulič.
Šoubiznis
Páni z OTO očami stylistu: Trblietavý Lelkes to s medúzou poriadne prehnal a Gordulič... to si radšej prečítajte sami!
Sexi moderátorky.
FOTO Športové moderátorky dostávajú fanúšikov do varu: Sexi Slovenky strčia svojimi krivkami všetky do vrecka

Érsek má na pláne nové diaľnice. Kedy sa ich dočkáme?

Už vieme, ktoré diaľnice a rýchlostné cesty nám pribudnú v najbližších rokoch. Minister dopravy Arpád Érsek ukázal deväť diaľničných úsekov, ktoré považuje za prioritné. Do konca volebného obdobie chce na ne minimálne vypísať súťaže. Kedy sa však po nich preženú prvé autá, nie je známe. Otázniky visia aj nad financovaním.

Môžeme sa tešiť na nové cesty. Minister dopravy Arpád Érsek si dal smelý plán. Do konca tohto volebného obdobia chce rozbehnúť výstavbu deviatich diaľničných úsekov. Nie je pritom vylúčené, že ich bude ešte viac. V deviatich prípadoch, ktoré prezentoval, by chcel do roku 2019 minimálne vypísať súťaž na zhotoviteľa. „Tieto úseky sú v takom štádiu prípravy, že na ne môžeme vypísať súťaže do konca roka 2019. Vychádza to 4-5 súťaží na rok. Niektoré z nich môžeme súťažiť takmer ihneď. Samozrejme, v prípade finančného krytia,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

Liberál Droba vo výchove nezaháľa. Jeho syna čaká poriadna drezúra

Nepôjde pritom o žiaden lacný špás. „Na deväť nových stavieb, ktoré môžeme začať súťažiť do roku 2019, potrebuje do konca funkčného obdobia aktuálnej vlády nad rámec predpokladaného štátneho rozpočtu približne 510 miliónov eur,“ povedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Celkové investičné náklady zahŕňajúce stavebné náklady, prípravu či majetkovo-právne vyrovnanie pritom dosahujú približne až 1,74 miliardy eur.

Kaliňák bol na súde. Sprevádzali to nečakané komplikácie

Kaliňák si môže vydýchnuť. Za TOTO mu problémy nehrozia

Dokopy by malo na Slovensku pribudnúť 90,5 kilometra nových diaľnic a rýchlostných ciest. To, či budú financie predstavovať prekážku, zatiaľ jasné nie je. „V prvom rade treba počkať na výsledok debaty o dlhovej brzde a či sa v tejto súvislosti nerozhodnú ešte v parlamente upraviť rozpočet. Ak sa tak nestane, tak je jasné, že z dnes pridelených zdrojov nebude možné v roku 2018 spustiť výstavbu všetkých úsekov, ktoré budú pripravené. Rezort dopravy však v rámci návrhu rozpočtu vyrokoval dodatočné zdroje,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. Počkať si chcú na schválenie rozpočtu v parlamente. „Až následne bude možné zodpovedne povedať, či a kde v roku 2018 bude možné hovoriť o nových projektoch,“ dodala Ducká.