Bez záujmu: Ples v opere pritiahol pred Slovenské národné divadlo zopár zvedavcov, prítomní policajti medzi sebou rozoberali, kam sa chystajú s rodinou na letnú dovolenku.
Ľudia
ODVRÁTENÁ TVÁR Plesu v opere: Čo všetko sa nemal obyčajný ľud dozvedieť o najhonosnejšej udalosti roka
Ilustračné foto
Zahraničie
Autobus v plameňoch! Podľa predbežných informácií zomrelo 52 ľudí
Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Krimi
ZÁHADY v okolí Devínskeho jazera? ODBORNÍCI v tom majú jasno! Čo spája tragický útok psov na ornitológa Petra (†34) so zmiznutím zoologičky Mirky (45)?
Saška, ktorá sa narodila počas snehovej kalamity už má rok.
Zaujímavosti
Toto krásne dievčatko (1) sa na svet vypýtalo počas vlaňajšej snehovej KALAMITY: Neuveríte, ako ju volajú!
Peter Sagan s manželkou Katkou a synom Marlonom.
Šport
FOTO Sagan ukázal Marlona: Pri detailnom pohľade na jeho synčeka vám padne sánka!
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
EMMA
Úspešná tenistka Dominika Cibulková otvorene: ,,Tenisu mám plné zuby, nie som stroj!"
Sisa Lelkes Sklovská
Šoubiznis
Sisa Lelkes Sklovska dorazila na akciu a tam jej to oznámili: Všetko sa zomlelo za pár minút!
Hlavní hrdinovia seriálu Oteckovia.
Šoubiznis
FOTO Zákulisie nového markizáckeho seriálu Oteckovia odhalené: Pozrite sa, čo stvárajú herci mimo kamier!
Má vlastné mónde impérium a teraz dokazuje, že sa stále cíti ako modelka.
Šoubiznis
"Škandalózne" FOTO VNÚTRI: Victoria Beckham vyšla s kožou na trh... doslova!

Érsek má na pláne nové diaľnice. Kedy sa ich dočkáme?

Už vieme, ktoré diaľnice a rýchlostné cesty nám pribudnú v najbližších rokoch. Minister dopravy Arpád Érsek ukázal deväť diaľničných úsekov, ktoré považuje za prioritné. Do konca volebného obdobie chce na ne minimálne vypísať súťaže. Kedy sa však po nich preženú prvé autá, nie je známe. Otázniky visia aj nad financovaním.

Môžeme sa tešiť na nové cesty. Minister dopravy Arpád Érsek si dal smelý plán. Do konca tohto volebného obdobia chce rozbehnúť výstavbu deviatich diaľničných úsekov. Nie je pritom vylúčené, že ich bude ešte viac. V deviatich prípadoch, ktoré prezentoval, by chcel do roku 2019 minimálne vypísať súťaž na zhotoviteľa. „Tieto úseky sú v takom štádiu prípravy, že na ne môžeme vypísať súťaže do konca roka 2019. Vychádza to 4-5 súťaží na rok. Niektoré z nich môžeme súťažiť takmer ihneď. Samozrejme, v prípade finančného krytia,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.

Liberál Droba vo výchove nezaháľa. Jeho syna čaká poriadna drezúra

Nepôjde pritom o žiaden lacný špás. „Na deväť nových stavieb, ktoré môžeme začať súťažiť do roku 2019, potrebuje do konca funkčného obdobia aktuálnej vlády nad rámec predpokladaného štátneho rozpočtu približne 510 miliónov eur,“ povedala hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Celkové investičné náklady zahŕňajúce stavebné náklady, prípravu či majetkovo-právne vyrovnanie pritom dosahujú približne až 1,74 miliardy eur.

Kaliňák bol na súde. Sprevádzali to nečakané komplikácie

Kaliňák si môže vydýchnuť. Za TOTO mu problémy nehrozia

Dokopy by malo na Slovensku pribudnúť 90,5 kilometra nových diaľnic a rýchlostných ciest. To, či budú financie predstavovať prekážku, zatiaľ jasné nie je. „V prvom rade treba počkať na výsledok debaty o dlhovej brzde a či sa v tejto súvislosti nerozhodnú ešte v parlamente upraviť rozpočet. Ak sa tak nestane, tak je jasné, že z dnes pridelených zdrojov nebude možné v roku 2018 spustiť výstavbu všetkých úsekov, ktoré budú pripravené. Rezort dopravy však v rámci návrhu rozpočtu vyrokoval dodatočné zdroje,“ povedala hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká. Počkať si chcú na schválenie rozpočtu v parlamente. „Až následne bude možné zodpovedne povedať, či a kde v roku 2018 bude možné hovoriť o nových projektoch,“ dodala Ducká.

Odporúčame