Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Nečakané prázdniny v škole: Z týchto sa ale deti netešia

Novobanskí školáci majú neplánované prázdniny.

Zdroj: Ilustračné tasr

Reklama
Logo Plus JEDEN DEŇLogo Plus JEDEN DEŇ

Školáci z novobanských základných škôl v týchto dňoch neplánovane prázdninujú, viacero z nich trápia hnačkové ochorenia.

Z dôvodu vysokej chorobnosti rozhodol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom o prerušení vyučovania na Základnej škole Jána Zemana a Základnej škole sv. Alžbety.

Ako priblížila zástupkyňa regionálnej hygieničky Zina Košťanová, deti trápia hnačkové ochorenia spojené so zvracaním. Aj keď ešte nemajú hygienici laboratórne výsledky, podľa Košťanovej je vysoko pravdepodobné, že ide o rotavírusovú infekciu. „Rotavírus je hlavne črevné ochorenie, najčastejším typom prenosu je fekálno-orálna cesta, ale nie je vylúčená ani vzdušná cesta,“ povedala. Vyučovanie je na školách prerušené do piatka 22. septembra.

Vyberáme pre vás niečo PLUS