Tip redakcii
Cigán Marek Baláž (59): Za hanobenie Židov dostal rok podmienečne!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
Sagan v cieli 13. etapy.
FOTO Sagan po heroickom víťazstve v cieli 13. etapy nešetril záhadnými gestami: Najväčší šok zažil pred tímovým autobusom!
Nebude to prechádzka ružovou záhradou! Informácia o rozchode cyklistu Petra Sagana (28) s manželkou Katkou šokovala celé Slovensko. Idylka o šťastnom páre tak skončila po tom, čo jazdec tímu Bora – Hansgrohe priamo počas Tour de France, zavesil na facebook status o rozpade vzťahu. Zdá sa, že rozvod je na spadnutie, preto z okolia cyklistu už prenikajú správy o tom, že boj o niekoľko miliónový majetok bude poriadne ostrý. Pozrite, o čo všetko môže ísť v jeho rozvode.
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou naberá grády: Začala sa drsná bitka o milióny. O TOTO všetko ho môže pripraviť!
Katka Saganova bola pred ohláseným rozchodom nevídane aktívna na sociálnych sieťach
Relax
Užíva si život a Marlona! Pozrite sa, aké príspevky dávala Katka Saganová na sociálne siete tesne pred rozchodom
Rozchod Petra Sagana s manželkou Katkou je témou číslo jedna. Podľa informácii z okolia slovenského cyklistu však už dvojica spolu nežije niekoľko týždňov. Aj to preto nerobí nášmu jazdcovi na Tour de France žiadny problém „hodiť očko“ po krásnych ženách, ktoré sa obšmietajú v zákulisí slávnych pretekov.
Sagan to bez manželky rozbalil vo veľkom štýle: Tieto FOTO hovoria za všetko!
Máriu dnes pochovali v obci Horné Mýto.
Krimi
Emotívny POHREB Márie († 40) dobodanej 20 ranami: Tvár zavraždenej dcéry hladila matka do poslednej chvíle
Z Emmy vyrástla poriadna sexi kosť.
Šoubiznis
FOTO VNÚTRI Mladá slovenská speváčka opäť vystrkuje rožky: Bradavky v hlavnej úlohe!
Gizka Oňová s manželom
Šarm
Gizka Oňová sa doma poriadne zapotí! Televízna svokra prezradila, čo od nej manžel vyžaduje
žralok, Gwyneth Paltrow
Šarm
Biely ŽRALOK na Malorke! Do mora v okolí obľúbeného letoviska celebrít priplával najnebezpečnejší morský predátor
Alica Takáčová bola dramaturgička a zakladateľka populárnej relácie Zlatá brána.
Správy
Veľmi smutná správa: Zomrela zakladateľka legendárnej relácie Zlatá brána!

Cigán Marek Baláž (59): Za hanobenie Židov dostal rok podmienečne!

Obžalovaný Marek Baláž (59) sám seba označuje za bádateľa a tvrdí, že videami medzi ľuďmi šíri osvetu.

Róm Marek Baláž (59) z Handlovej obžalovaný za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia si dnes vypočul verdikt okresného súdu v Prievidzi. Samosudca mu vymeral ročný trest s poldruharočným odkladom. Video bloger, ktorý nie je internetovej komunite neznámy, sa voči rozsudku odvolal.

Marek sa zviditeľnil videami, v ktorých nešetril Američanov a najmä bohatých Židov, ktorí podľa neho stoja za sionistickým sprisahaním proti celému svetu. Obul sa aj do slovenského prezidenta Kisku. Podľa obžaloby, vo videu nazvanom „PREZIDENT SR JE FAŠISTA...TVRDÍ CIGÁN, ČO NECIGÁNI...!!!!“ mal napríklad povedať: „Židovský boháči, zbohatlíci, ktorí organizujú, intrigujú, vytvárajú ekonomické, rasové napätia, vytvorili Hitlera, podporovali ho“, „organizátorom genocídy sú najbohatší Židia na tejto planéte“, „Židia vytvárajú anglo-americkú ríšu, ktorá je založená na otrockom systéme.“

Práve tieto videá prezentovali ako dôkaz na dnešnom hlavnom pojednávaní. Marek sa bránil, že nemal na mysli židovský národ, ale iba úzku skupinu bohatých Židov, ktorí podľa neho ovládajú svet.

Kotlebov poslanec si znovu nedával pozor na ústa: Z tohto sa len tak ľahko nevyseká

Sám seba označuje za bádateľa, ktorý čerpá z dlhodobého štúdia literatúry, histórie, Biblie, Koránu, Kabaly a ďalších náboženstiev. Ako tvrdí, svojimi video blogmi chce šíriť osvetu a nejde mu o nič iné, ako nastolenie práva, pravdy, lásky, spravodlivosti a morálky, za čo bude bojovať aj naďalej. „Nikoho som nechcel uraziť alebo hanobiť, to nikdy nebolo mojím cieľom,“ dušuje sa Marek. Verdikt súdu ho vraj neprekvapil. „Nečakal som iný výsledok. Rozsudok má zastrašiť ďalších ľudí, aby sa báli povedať pravdu a svoj názor," zhodnotil Marek.

Na Kotlebu sa stále valí kritika: Ďalšie podnety na prokuratúre od Rómov

Svojrázneho rómskeho blogera, niekdajšieho baníka, prišlo na súd podporiť niekoľko jeho fanúšikov, ktorí pred budovu prievidzského súdu priniesli transparenty. Sú presvedčení, že ide o potláčanie slobody slova. „Nedávno sme boli svedkami osláv Nežnej revolúcie. Každý mal veľa rečí o demokracii. Premiér Fico vyhlásil, že Slovensko je asi jedna z najslobodnejších krajín aj čo sa týka občianskych práv. To, čo sa stalo Marekovi nedokazuje, že žijeme v demokratickej spoločnosti,“ hovorí Jaroslav Ševčík, ktorý prišiel z Považskej Bystrice. „Poznám Marekove názory, podľa mňa nikoho nehanobil, iba vyjadril svoj názor. Jeho prípad ukazuje, že jedna totalita vystriedala druhú. Sloboda názoru neexistuje,“ pridal Rado Hynek z Trnavy. „Marek je veľmi sčítaný a vzdelaný človek, ovláda históriu. Obdivujem ho a vážim si ho,“ doplnil Jozef Šolc z Bratislavy.

Marek Baláž sa voči rozsudku odvolal. O jeho ďalšom osude rozhodne krajský súd v Trenčíne.

    PlusTV