Adrianovi (†39) počas dovolenky v Hurghade zlyhali obličky a museli ho hospitalizovať. Lekári ho vraj najprv liečili dialýzou, no keď sa dozvedeli a neplatnom poistení, prestali a Brit upadol do kómy, z ktorej sa už nezobudil.
Správy
Adrian (†39) skolaboval v obľúbenom letovisku Slovákov, domov sa už nevrátil: Nemocnica ho nechala umrieť, lebo rodine došli peniaze!
Anjelikovia Aďka (5) a Janík (6).
Krimi
ÚBOŽIATKA Aďka (5) a Janík (6) museli ísť do detského domova: TOTO je pravý dôvod, prečo ich matke vzali!
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
FOTO Slovenská polícia si podala Kuzminovej úspechy: TOTO myslia vážne?
Otec hľadá svojho strateného synčeka.
Krimi
Zúfalý otec zburcoval sociálnu sieť: Už desať dní hľadá synčeka Frederika (2)!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Sklamania slovenských hokejistov sú veľké: Tréner Ramsay pomenoval príčiny tvrdej prehry jasne!
Zdá sa, že v Bielom dome to poriadne vrie.
Správy
VIDEO Hromy-blesky medzi Trumpovcami nepoľavujú: Po údajných neverách utŕžila Melania ďalšiu "ranu"!
Ivana si na akciu obliekla kratučké červené šaty, ktoré odhalili takmer celé jej stehná.
Šoubiznis
FOTO Ivana Christová neprestáva šokovať: Opäť má o pár kilečiek navyše, no... Pred ľudí vyšla v tomto!
December 2016: Ešte nedávno vyzerala v spoločnosti oveľa prirodzenejšie.
Šoubiznis
FOTO Marianna Ďurianová šokuje totálne zmenenou vizážou: Tají PLASTIKU?
Dara Rolins
Šoubiznis
FOTO Dara Rolins predviedla niečo, čo malo ostať zakryté! Uff, týmto sa určite chváliť nechcela!

Cigán Marek Baláž (59): Za hanobenie Židov dostal rok podmienečne!

Róm Marek Baláž (59) z Handlovej obžalovaný za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia si dnes vypočul verdikt okresného súdu v Prievidzi. Samosudca mu vymeral ročný trest s poldruharočným odkladom. Video bloger, ktorý nie je internetovej komunite neznámy, sa voči rozsudku odvolal.

Marek sa zviditeľnil videami, v ktorých nešetril Američanov a najmä bohatých Židov, ktorí podľa neho stoja za sionistickým sprisahaním proti celému svetu. Obul sa aj do slovenského prezidenta Kisku. Podľa obžaloby, vo videu nazvanom „PREZIDENT SR JE FAŠISTA...TVRDÍ CIGÁN, ČO NECIGÁNI...!!!!“ mal napríklad povedať: „Židovský boháči, zbohatlíci, ktorí organizujú, intrigujú, vytvárajú ekonomické, rasové napätia, vytvorili Hitlera, podporovali ho“, „organizátorom genocídy sú najbohatší Židia na tejto planéte“, „Židia vytvárajú anglo-americkú ríšu, ktorá je založená na otrockom systéme.“

Práve tieto videá prezentovali ako dôkaz na dnešnom hlavnom pojednávaní. Marek sa bránil, že nemal na mysli židovský národ, ale iba úzku skupinu bohatých Židov, ktorí podľa neho ovládajú svet.

Kotlebov poslanec si znovu nedával pozor na ústa: Z tohto sa len tak ľahko nevyseká

Sám seba označuje za bádateľa, ktorý čerpá z dlhodobého štúdia literatúry, histórie, Biblie, Koránu, Kabaly a ďalších náboženstiev. Ako tvrdí, svojimi video blogmi chce šíriť osvetu a nejde mu o nič iné, ako nastolenie práva, pravdy, lásky, spravodlivosti a morálky, za čo bude bojovať aj naďalej. „Nikoho som nechcel uraziť alebo hanobiť, to nikdy nebolo mojím cieľom,“ dušuje sa Marek. Verdikt súdu ho vraj neprekvapil. „Nečakal som iný výsledok. Rozsudok má zastrašiť ďalších ľudí, aby sa báli povedať pravdu a svoj názor," zhodnotil Marek.

Na Kotlebu sa stále valí kritika: Ďalšie podnety na prokuratúre od Rómov

Svojrázneho rómskeho blogera, niekdajšieho baníka, prišlo na súd podporiť niekoľko jeho fanúšikov, ktorí pred budovu prievidzského súdu priniesli transparenty. Sú presvedčení, že ide o potláčanie slobody slova. „Nedávno sme boli svedkami osláv Nežnej revolúcie. Každý mal veľa rečí o demokracii. Premiér Fico vyhlásil, že Slovensko je asi jedna z najslobodnejších krajín aj čo sa týka občianskych práv. To, čo sa stalo Marekovi nedokazuje, že žijeme v demokratickej spoločnosti,“ hovorí Jaroslav Ševčík, ktorý prišiel z Považskej Bystrice. „Poznám Marekove názory, podľa mňa nikoho nehanobil, iba vyjadril svoj názor. Jeho prípad ukazuje, že jedna totalita vystriedala druhú. Sloboda názoru neexistuje,“ pridal Rado Hynek z Trnavy. „Marek je veľmi sčítaný a vzdelaný človek, ovláda históriu. Obdivujem ho a vážim si ho,“ doplnil Jozef Šolc z Bratislavy.

Marek Baláž sa voči rozsudku odvolal. O jeho ďalšom osude rozhodne krajský súd v Trenčíne.

Odporúčame