Tip redakcii
Najlepšia dohadzovačka v Európe je Slovenka: Aj vám nájde partnera!
Tip redakcii Diskusia ()
Tip redakcii
1988: Princezná Diana drží v náručí princa Harryho.
Relax
Princezná Diana ovplyvnila kráľovskú svadbu viac ako by ste si mysleli: 6 detailov, z ktorých ju bolo cítiť
Andrej Kiska chce viac o svojich plánoch povedať ku koncu roka.
Správy
Kiska o svojich plánoch: Týchto ľudí chce mať aj naďalej po svojom boku
Lucia Javorčeková
FOTO Sexi slovenská cyklistka sa odviazala: Svoje nahé megaprsia ukázala celému svetu!
Zarezané rozkroky sexi športovkýň vás rozpália: Priliehavý odev odtajnil celému svetu úplne všetko!
FOTO Zarezané rozkroky sexi športovkýň vás rozpália: Priliehavý odev odtajnil celému svetu úplne všetko!
Koaličná rada v Parlamente Slovenskej Republiky.
Správy
Bugár to povedal na plné ústa: Ministerka vnútra Saková vie, kto bude NOVÝM policajným prezidentom!
Kráľovná Alžbeta, svadba Meghan Harry
Šarm
Ďalšie FOTO zo svadby: Všetci hostia si dali na outfitoch záležať, ale kráľovná zatienila aj Victoriu Beckham
Finančník Patrik Tkáč prekvapil zmeneným imidžom.
Šoubiznis
MÓDNA POLÍCIA z muzikálu Bambuľka: Radikálne zmenený milionár Tkáč či Haasová v oranžových pančuchách!
Predstavte si, pred svadbou princa Harryho (33) a Meghan Markle (36) ich vyvenčila už pri dvoch iných príležitostiach! Čo nemala po nedávnom pôrode čas na nákupy?
EMMA
Trucujúca Kate Middleton: Na svadbu Meghan prišla v starých šatách
meg
žena.sk
Na prvý pohľad jednoduchá! Všimli ste však Meghaninu vlečku? Zväčšite si svadobnú fotku, čo tam má! (FOTO)

Najlepšia dohadzovačka v Európe je Slovenka: Aj vám nájde partnera!

Katarína Němcová sa nebráni označeniu dohadzovačka, vníma ho pozitívne.

Ste sami, po rozchode, nedarí sa vám nikoho stretnúť a sviatok Valentína vám túto skutočnosť opäť pripomenul? Je čas na zmenu! Expertka na vzťahy a najlepšia dohadzovačka Európy Katarína Němcová (34) už dala dokopy veľa šťastných párov. Hovorí, že najprv treba odhaliť, prečo to doteraz nevyšlo.

Slovenka z Hornej Lehoty si v roku 2014 založila exkluzívnu zoznamovaciu agentúru Find L’Amour, ktorá má pobočky v Prahe, Londýne, Mníchove, New Yorku či Dubaji. Klientov má z viac ako 30 krajín, v jej zoznamke však nenájdete žiadnu zlatokopku ani zákazníka vyhľadávajúceho len sex. Verí na lásku a pomôže ju nájsť aj vám. No len vtedy, ak ste pripravení!

V čom je vaša zoznamka iná ako ostatné?

Žiadna agentúra neskúma klientov do takej hĺbky ako my. Nepozerajú sa, prečo sú dotyční ľudia single. Príčiny sú často niekde vnútri, idú až do rodiny klientov. Pomáhame im pochopiť, prečo si dosiaľ vyberali nesprávnych partnerov a čo môžu urobiť, aby boli vo vzťahu šťastní.

Prečo si ženy nevedia vybrať vhodného partnera?

Mnohé majú problém dôverovať mužom. Mala som klientku, ktorej partner bral drogy, dal sa vydržiavať, nebol schopný prevziať rolu pravého muža. Keď sa rozišli, vykradli jej byt a všetko nasvedčovalo tomu, že s tým má niečo spoločné práve on. Problém nájsť si vhodného partnera je väčšinou v tom, že máme zlú skúsenosť buď sami, alebo naši rodičia. A tá nás akoby „naočkuje“, ideme v tom istom vzorci.

Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Foto: archív K. N.

Čo tým myslíte?

Napríklad otec odíde od rodiny a mama to deťom vysvetlí tak, že bol „hrozný“. Dcéra si potom odnesie do života presvedčenie, že ju otec nemá rád, že je zlý človek a takto sa pozerá aj na iných mužov. Všetkých hádže do jedného vreca.

Aký je najväčší problém u mužov, ktorí sú single?

U mužov vidíme vzorec „mamičkinho miláčika“, ktorý nikdy nevyrástol. Celý život sa správa ako malé dieťa, hľadá si náhradu matky, nie partnerku.

Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Pre single ľudí organizuje aj víkendy v luxusných rezortoch.
Foto: archív K. N.

Ako im potom pomôžete?

Každý je v nejakom emočnom vzorci a my mu pomáhame odomknúť ho. Naším cieľom nie je prerobiť klienta, ale sprevádzať ho na ceste poznávania samého seba. Keď sa lepšie spozná, zistí, prečo priťahoval určitý typ partnerov a zároveň to, akého partnera by chcel. Pochopí aj to, čo musí urobiť sám, aby priťahoval iný typ partnerov ako doteraz.

Slobodní ľudia sa najčastejšie zoznamujú v baroch. Osobne si myslím, že tam stretnem akurát niekoho, kto chce sex na jednu noc...

Už len fakt, že nemáte chuť rozprávať sa v bare s oplzlým mužom, pôsobí na vás tak, že automaticky očakávate, že takého stretnete. Keďže to očakávate, tak aj premýšľate a potom naňho naozaj natrafíte, lebo si ho jednoducho privoláte.

Romantika, ako sa patrí.
Romantika, ako sa patrí.
Foto: archív K. N.

Problémom je aj dlhý pracovný čas. Ako si má nájsť partnera človek, ktorý pracuje 10 či 12 hodín denne?

Ak niekto pracuje tak dlho a potom 8 hodín spí, nemá čas ani na seba, nieto ešte na hľadanie partnera. Na to si musíte vytvoriť priestor. Svojim klientom odporúčam, aby skôr ako im do života vstúpi partner, hodinku vo svojom dni pomyselne vyčlenili na to, že partner tam už je. Musíte byť nastavená na to, že hodinu denne máte pre partnera.

Sú aj iné prekážky ako nedostatok času?

Niekedy mi klientka povie – momentálne mám milenca, no dám ho nabok, keď mi do života vstúpi partner. Pokiaľ však milenca vídavate každý deň, vkladáte doňho všetku svoju energiu, tak k vám ani nemá ako prísť nový partner. A tiež sa nám často stáva, predovšetkým u mužov, že majú veľmi intenzívny vzťah s matkami. Volajú si s nimi každý deň alebo im mamy často zasahujú do života, mnohí s matkami ešte aj bývajú! Takýto muž už vlastne má partnerku – svoju mamu.

Zábava uvoľní atmosféru: Tento muž vyhral v tombole luxusnú bielizeň na mieru
Zábava uvoľní atmosféru: Tento muž vyhral v tombole luxusnú bielizeň na mieru
Foto: archív K. N.

Čo s tým?

Jediným riešením je, že musí vyrásť, dospieť.

Teda najprv si musí vyriešiť vlastné problémy...

Pokiaľ si neprizná, že je jedinou príčinou toho, prečo je single, nikam sa neposunieme. Mnohí klienti však majú tendenciu hľadať zámienky vonku. Napríklad – som dlho v práci a nemám príležitosť niekoho stretnúť. To je hlúposť. Svojho priateľa som stretla v autobuse, všade stretávame ľudí.

Stalo sa, že niektorý klient vašej zoznamky začal baliť vás?

Stalo sa, že sa mi ozval muž, ktorého som vnímala ako potenciálneho klienta. Keď je pre mňa muž zaujímavý, tak, samozrejme, som schopná to dať najavo. V tomto som však dosť profesionálna a oddeľujem prácu od súkromia.

Katarína Němcová (34)
  • Pochádza z Hornej Lehoty. Po štúdiu masmediálnej komunikácie a multimédií v Trnave a v dánskom Aarhuse pracovala v Prahe ako lovkyňa mozgov.
  • Neskôr študovala na Taiwane čínštinu a získala v Šanghaji pozíciu manažérky v jednej z top 10 medzinárodných reklamných sietí.
  • V New Yorku pracovala pre prestížnu zoznamovaciu agentúru.
  • V roku 2014 sa presťahovala do Prahy a založila si vlastnú zoznamku pod názvom Find L’Amour. Označujú ju za jednu z najlepších dohadzovačiek v Európe.