S dvoma mužmi podozrivými z výtržníctva sa viedlo skrátené súdne konanie a v piatok popoludní o návrhu na ich potrestanie rozhodol Obvodný súd pre Prahu 1. Jeho podpredsedníčka Eva Švíglerová spresnila, že obaja boli odsúdení na trest odňatia slobody v trvaní šesť mesiacov s podmienečným odkladom na trojročnú skúšobnú dobu a peňažný trest 30.000 korún (viac ako 1200 eur).

Na snímke fanúšikovia West Hamu spievajú na Staromestskom námestí v Prahe pred zápasom finále Európskej konferenčnej ligy vo futbale AC Fiorentina - West Ham United v stredu 7. júna 2023. FOTO TASR/AP
Zdroj: Darko Vojinovic

V policajnej cele v stredu skončil aj tretí Talian, ktorý pri naháňačke ľahko zranil zasahujúceho policajta tyčou. "Mužovi, ktorý napadol policajta, bolo včera (8.júna) oznámené obvinenie z trestného činu násilia proti úradnej osobe. V prípade odsúdenia mu hrozí až šesťročný trest," uviedla polícia.

Podľa hovorcu pražskej polície Jana Rybanského ho budú vyšetrovať na slobode. Kriminalisti podľa servera Novinky.cz posudzovali správanie Talianov prísnejšie, pretože proti priaznivcom West Ham United útočili ako organizovaná skupina.

Na snímke fanúšikovia West Ham United pred finále Európskej konferenčnej ligy vo futbale v Prahe.
Zdroj: TIBOR SOMOGYI

V stredu sa na pražskom štadióne Eden hralo finále Európskej konferenčnej ligy medzi ACF Fiorentina a West Ham United. Na zápas pricestovali tisíce anglických a talianskych fanúšikov. Ešte pred zápasom v jednom z barov v centre mesta priaznivci Fiorentiny zaútočili na anglických fanúšikov a troch z nich zranili.

Po víťazstve anglického klubu jeho fanúšikovia oslavovali v centre mesta a odpaľovali svetlice, čo je v Prahe zakázané. Zasahovali proti nim policajní ťažkoodenci a polícia zadržala celkom 23 ľudí.

Prečítajte si tiež: