Viac FOTO nájdete TU!

Taliansky herec známy z kriminálok Gomorra Luca Franzese zverejnil na svojom facebooku šokujúce video, v ktorom doslova prosil o pomoc. Jeho sestra Teresa Franzesová (†47) z Naples v Taliansku v sobotu večer podľahla zákernému koronavírusu. Jej smrť zarmútila celú rodinu, no to, čo sa dialo potom, bolo ešte omnoho horšie. Rodina totiž ostala uväznená v karanténe v rodinnom dome spolu s mŕtvym telom neuveriteľných 36 hodín.

VIDEO: Srdcervúce video herca prosiaceho o pomoc

Pre telo mŕtvej ženy si prišli až po tom, ako herec zdieľal na facebooku šokujúce video s prosbou o pomoc, na ktorom okrem neho bolo vidieť aj telo jeho zosnulej sestry. „Toto video robím pre dobro Talianska, pre dobro Neapola. Moja sestra minulú noc zomrela pravdepodobne kvôli vírusu a čakám na odpovede od včerajšej noci. Musel som ich prinútiť, aby prišli a urobili test. Musel som ostať v karanténe. Aby som udržal svoju sestru nažive, snažil som sa jej dať resuscitáciu z úst do úst a nikto sa nestaral. Sme zničení, Taliansko nás opustilo," hovorí herec v srdcervúcom videu s tým, že sám ostáva v karanténe, keďže sa sestru snažil oživiť umelým dýchaním. Ak bola nakazená koronavírusom, je viac ako pravdepodobné, že sa nakazil tiež.

Podobných prípadov pribúda

Vzhľadom na závažnú situáciu v Taliansku, vyčerpané zdravotníctvo a nedostatok lôžok, nebol prípad herca ojedinelý. V rovnakej situácii sa ocitla aj žena, ktorá bola spolu so svojím manželom po potvrdení nákazy v domácej karanténe. Bohužiaľ, jej manžel koronavírusu podľahol. Žena tak s mŕtvolou manžela ostala uväznená v ich byte celé dva dni. Susedia pritom ženu videli, ako plače a prosí o pomoc na balkóne.

K situácii sa vyjadril aj starosta mesta  Giancarlo Canepa, v ktorom sa prípad odohral. Muž podľa jeho slov po diagnostikovaní koronavírusu odmietol prevoz do nemocnice. "Áno, je pravda, čo sa stalo, že je stále s telom a my ho nebudeme môcť odstrániť skôr, ako v stredu ráno," uviedol v utorok. "Bohužiaľ, máme bezpečnostný protokol, ktorý musíme dodržiavať," dodal v súvislosti s prípadom.

Mohlo by vás zaujímať: