Podľa informácií denníka blesk.cz sa mladá žena pohádala uplynulú stredu so svojím partnerom a nadránom sa následne dvakrát bodla kuchynským nožom priamo do hrude. Tehotnú ženu našla celú od krvi v obývačke rodina jej partnera. V prvotných chvíľach sa údajne špekulovalo aj o vražde. Tieto špekulácie však polícia vyvrátila.

"Udalosť je veľmi citlivá. Môžem potvrdiť smrť ženy a jej nenarodeného plodu. Nebolo zistené, že by na ich smrti mala podiel iná osoba," uviedol policajt René Černohorský.

Na miesto nešťastia boli privolaní záchranári, ktorí o život ženy aj nenarodeného dieťatka bojovali počas celého prevozu do nemocnice v Ostrave. "Žene niekoľkokrát zlyhal krvný obeh. Pri príchode do nemocnice svojim zraneniam podľahla," uviedol záchranár Lukáš Humpl. Zástavu jej srdca, bohužiaľ, neprežilo ani bábätko.

V súvislosti s prípadom sa šepká o nezhodách

Ako v každej menšej obci, aj v Opavsku sa správa rozšírila rýchlo. Ľudia z dediny riešia, čo mohlo mladú ženu dohnať k tak skratovému konaniu. "Prisťahovala sa za partnerom do rodiny miestnych. Je to slušná, bezproblémová rodina, ale vnútri to pohoda nebola. Vraj sa tam necítila úplne dobre," uviedol pre blesk.cz starší muž. Podľa ďalších obyvateľov trpela 29-ročná žena psychickými problémami, ktoré sa v tehotenstve ešte zhoršili. Rodina sa k tragédii odmietla vyjadriť.