Viac FOTO z prípadu nájdete TU!

K tragickej udalosti došlo v pondelok 26. augusta na Šlikovej ulici v Prahe, kde 37-ročná žena bodla nožom priamo do srdca svojho 9-ročného syna a následne sa pokúsila spáchať samovraždu. Po príjazde polície na miesto činu našli na mieste zraneného chlapca, u ktorého okamžite zahájili resuscitáciu, v ktorej následne pokračovali záchranári. Bohužiaľ, zachrániť Davidov život sa im už nepodarilo.

Priamo na mieste zadržali jeho matku, ktorá po pokuse o samovraždu skončila so zraneniami v nemocnici. Už v tom čase sa objavili informácie, že matka chlapca mala problémy s drogovou závislosťou. Podľa slov jej známych ulietavala na pervitíne. V čase brutálnej vraždy bol pritom David v starostlivosti svojej babičky.

Prípadom sa zaoberala pražská kriminálka, ktorá ho po 7 mesiacoch odložila. Ako informovala stránka tydenikpolicie.cz, prípad bol odložený, pretože na základe znaleckého posudku z odboru zdravotníctva bola podozrivá v čase činu nepríčetná a nie je teda za tento trestný čin trestne zodpovedná.