FOTO z Číny, ktorá vírus porazila >>>

Pacienti vo vyššom veku, ktorých liečil, mali pre koronavírus problémy s dýchaním a zápal pľúc. Podľa britského denníka Daily Mail im Dongcheng podal liečbu infúziou, ktorá obsahovala kmeňové bunky (UC-MSC). „Táto liečba by potenciálne mohla zachrániť tisíce životov. Výskum je zatiaľ na dobre ceste, aj keď nás ešte čaká veľa práce,“povedal pre britský denník.

DRSNÉ VIDEO z talianskej nemocnice: Prosím, zostaňte DOMA, inak dopadnete takto, varujú lekári!

„Musíme však ešte dokončiť klinické testy, aby sme mohli s istotou potvrdiť, že liečba kmeňovými bunkami je bezpečná a stopercentne účinná v boji proti koronavírusu,“dodal. Liečba kmeňovými bunkami predstavuje v súčasnosti jednu z najmodernejších a prevratných liečebných metód rôznych ochorení na svete. Samotné kmeňové bunky sú súčasťou vlastného organizmu, najviac ich máme v tuku a kostnej dreni.

Doktor Dongcheng tvrdí, že jeho liečba je stopercentne účinná.
Doktor Dongcheng tvrdí, že jeho liečba je stopercentne účinná.
Zdroj: Twitter

Čínsky doktor okrem iného vysvetlil, že nakazených pacientov nezabíja vírusové ochorenie, ale pľúcne komplikácie, ktoré sa vyvíjajú rovnako ako chrípka. „Naša liečba je účinná pri znižovaní zápalu a pomáha opraviť poškodené tkanivo,“ povedal s tým, že čínska vláda už schválila a urýchlila klinické skúšky tejto liečby. Spoločnosť taktiež získala od vlády finančnú injekciu 5 miliónov čínskych juanov na jej financovanie.

Vedci však zdôrazňujú, že môže trvať mesiace, kým sa táto liečba dostane oficiálne na masový trh v Číne alebo v USA. Svoj výskum však považujú ako prelom v liečení proti koronavírusu.

Viac na Pluska.sk: