Viac FOTO nájdete TU!

V utorok otriasol svetom ohavný čin transrodovej ženy, počas ktorého zastrelila šiestich ľudí vrátane troch 9-ročných detí. Streľba sa odohrala na presbyteriánskej základnej škole pre približne 200 žiakov. Polícia najskôr oznámila, že strelkyňou bola 28-ročná žena vyzbrojená dvoma útočnými puškami a pištoľou. Strelkyňa Audrey Haleová (28) bola bývalou žiačkou tejto školy. Obete si podľa polície špecificky nevyberala. Policajti ju pri zásahu zastrelili. Vyzbrojená bola dvoma útočnými puškami a pištoľou.

Audrey Hale, ktorá sladko pózovala s mašľou vo vlasoch bola na svojej školskej fotke, na ktorú včera zaútočila, obrazom nevinnosti.
Zdroj: Facebook Norma Fort Hale / archív rodiny Hale

Podľa britského denníka Daily Mail mohli za jej čin podľa všetkého psychické problémy spojené s obdobím jej dospievania. Audrey
vyrastala v konzervatívnej domácnosti. Jej mama Norma (61) bla cirkevnou koordinátorkou a jej otec Ronald (64) bol rovnako hlboko veriacim.

Audrey však bola iná ako by si želali a jej transrodovosť a sexuálnu orientáciu nedokázali prijať. „Doma bola Audrey, ale keď odišla z domu, prezliekla sa. Vedeli o tom, len to neprijali," uviedol zdroj pre britský denník. Susedia na predmestskej ulici lemovanej stromami, kde rodina žila tri desaťročia, povedali, že nevedeli o jej zdanlivej premene a pamätali si ju ako športový typ. „Pred rokom a pol sa predstavila ako Audrey. Správal som sa k nej ako k žene a ona ma neopravovala. Pôsobila umelecky, ticho a dobre vychovaná," uviedol jeden zo susedov.

Audrey bola v rozpore so svojimi oddanými kresťanskými rodičmi, cirkevnou koordinátorkou Normou (61) a jej manželom Ronaldom (64), pretože nemohli akceptovať, že bola transrodovou a sexuálne inak orientovanou.
Zdroj: Facebook Norma Fort Hale / archív rodiny Hale

V hĺbke duše sa však mladá žena, ktorá sa vo svojom tele necítila dobre, príšerne trápila. "Jej rodičia videli len to, čo chceli vidieť. Ich náboženstvo im nedovoľuje prijať homosexualitu,“ povedal zdroj pre DailyMail.com. Aby tak Audrey predišla konfliktom, do mužských šiat sa preobliekala až za prahom svojho rodného domu.

Práve opovrhovanie, nedostatok podpory a nedostatok lásky zo strany rodičov mohli spôsobiť vážne psychické problémy, ktoré nakoniec vyústili do ohavného činu. Cirkená škola však nemala byť jediným miestom, kde plánovala transrodová žena vraždiť. Miestne úrady uviedli, že Haleovú pred útokom neregistrovali ako nebezpečnú osobu. Polícia dodala, že navštevovala lekára pre emocionálnu poruchu.

Strelkyňa zanechala manifest, ktorý "naznačuje, že k streľbám malo dôjsť na viacerých miestach a škola bola jednou z nich", povedal náčelník miestnej polície John Drake. Policajti tiež našli Haleovej podrobnú mapu školy s vchodmi do budovy. Rovnako tak počas prehliadky jej domu objavili ďalšie zbrane. „Rozprávali sme sa s otcom a matkou. Prehľadali sme dom a našli sme tam ďalšie dve zbrane a nejaké ďalšie mapy, týkajúce sa plánovania ďalších incidentov," uviedol dnes ráno CBS šéf John Drake. Príčinu a okolnosti tragédie polícia naďalej vyšetruje. Ďalšie detaily tak na teraz nie sú známe.