Do veľkej politiky sa Miloš Zeman, vtedy vedecký pracovník Prognostického ústavu ČSAV, dostal po nežnej revolúcii v roku 1989. Neskôr bol predsedom poslaneckej Snemovne, v rokoch 1998 až 2002 predsedom českej vlády a od roku 2013 až do 8. marca 2023 českým prezidentom. A okrem briskných bonmotov dokázal za desať rokov ako hlava štátu „povyvádzať“ naozaj dosť!

Vtipy a meme o Zemanovi V GALÉRII!

Potácanie pri korunovačných klenotoch
Zrejme najväčším a najviac spomínaným prešľapom bolo jeho zarážajúce správanie hneď v prvom roku prezidentovania. Keď otváral miestnosť so vzácnymi českými korunovačnými klenotmi, klátil sa a potácal sa. Vtedajšia šéfka Snemovne Miroslava Němcová sa netajila podozrením, že bol opitý. Hrad tvrdil, že Zeman mal virózu, on sám spresnil, že mal horúčku 39,2 stupňa.

Miloš Zeman tvrdil, že mal chrípku a vysokú horúčku, okolie si šepkalo o alkohole.
Zdroj: profimedia

Červené trenírky na Hrade
Namiesto prezidentskej štandardy viali v septembri 2015 na Pražskom hrade obrovské červené trenírky. Vyvesila ich skupina Ztohoven, vraj takáto „vlajka“ lepšie vystihuje Miloša Zemana. V júni 2018 ich dal prezident obradne spáliť. Štandarda, ktorá v spomínanom roku 2015 zmizla, sa objavila začiatkom tohto roka v debate prezidentských kandidátov Andreja Babiša a Petra Pavla. Druhý menovaný, ktorý sa nakoniec stal novou hlavou štátu, vyhlásil, že sa postará o to, aby sa štandarda vrátila na Hrad.

Aktivisti červenými trenírkami protestovali proti Zemanovi, on ich verejne a obradne spálil.
Zdroj: archív

Obdiv Ruska a Putina
Miloš Zeman radšej ako priateľstvo s USA pestoval „ekonomickú diplomaciu“ s Ruskom a Čínou. Dlho obdivoval ruského prezidenta Vladimira Putina (70). Rétoriku zmenil až po invázii Ruska na Ukrajinu.

Zeman sa nikdy netajil obdivom k Rusku a Putinovi. Až v posledných týždňoch otočil.
Zdroj: archív

Do koho sa Zeman vulgárne pustil v Českom rozhlase? Čítajte ďalej!