Manželom dedičky Microsoftu sa stal egyptský jazdec Nayel Nassar (30). Práve kone ako spoločné hobby ho s Jennifer pevne spája; obaja sa cválaniu v sedle venujú profesionálne, paradoxne sa však spoznali počas štúdia na univerzite a nie niekde v stajni.

FOTO zo svadby Jennifer Gates: Veľké stretnutia Billa a Melindy a pavilón zo skla pre hostí >>

Po tom, čo sa v januári 2020 zasnúbili počas lyžiarskeho zájazdu, sa Jennifer a Nayel najprv v piatok zosobášili počas súkromného náboženského moslimského obradu. Veselica pre hostí nasledovala v sobotu a uskutočnila sa na obrovskej farme v New Yorku, ktorá patrí neveste.

Ryšavá dcéra Gatesa mala oblečené krásne svadobné šaty z dielne návrhárky Very Wang a zhruba 300 hostí počas poobedia a večera zabávala kapela Coldplay, až kým ich čierne limuzíny nepoodvážali domov.

Podľa serveru Daily Mail však otcovský tanec Billa a Jennifer nesprevádzal hlas Chrisa Martina, ale nahratého Eltona Johna.

Recepcia sa uskutočnila v presklennom botanickom pavilóne, ktorý Jennifer nechala postaviť špeciálne pre svadobné účely. A koľko že to celé stálo? Zahraničné médiá pracujú so sumou dva milióny dolárov, čo je pri Gatesovom 132-miliardovom majetku niečo ako lepšie sprepitné za luxusnú večeru.

Teda, niežeby bol Bill rozšafný, práve naopak. Astronomické imanie chce po smrti odkázať charitatívnej nadácii, ktorú založil ešte s Melindou počas ich 27-ročného manželstva. Ich tri deti - Jennifer, Rory (22) a Phoebe (19) - tak dostanú každý len zopár miliónov.

Ide o malý kúsoček z impéria, ktoré Gatesa katapultovalo na čelo rebríčka boháčov, kde zotrval, až pokiaľ ho stade nevytlačil zakladateľ a šéf Amazonu Jeff Bezos (57).

Pozrite si aj: