Pandemický rok bol podľa Forbesu, čo sa počtu miliardárov týka, rekordný – je ich na svete až 2 755 a disponujú vyše 13-biliónovým majetkom. Vôbec prvýkrát ide o dvojciferné číslo, nehovoriac o tom, že v rebríčku sa tiež nachádza až 9 Čechov, čo je doposiaľ najviac. Zoznamu pred smrťou vládol Kellner, 110. najbohatší človek sveta a najmajetnejší Čech. 

Viac FOTO nájdete TU!

O tom, čo sa stane s astronomickým majetkom Kellnera, ktorý 27. marca tragicky zahynul pri páde vrtuľníka na Aljaške, zatiaľ nie je známe. Podľa Forbesu je pravdepodobné, že 382 miliárd prejde na vdovu Renatu Kellnerovú a rodinu.

„Ak by sa teraz Kellnerov majetok vyrovnal bez dedičskej zmluvy či závetu, v rámci dedičstva by sa rovným dielom delil medzi päť osôb: podnikateľove štyri deti a manželku," načrtol možný scenár ekonóm Lukáš Kovanda, ktorý poskytol rozhovor českému denníku Blesk.

Zdroj: Instagram

Druhým najbohatším Čechom je Karel Komárek s majetkom 121 miliárd korún (5,5 miliardy dolárov) a na treťom mieste sa nachádza Radovan Vítek so 105 miliardami korún (4,8 miliardy dolárov). Za ním nasledujú Daniel Křetínský a premiér Andrej Babiš s imaním 77 miliárd korún (3,5 miliardy dolárov).

Anketa
Kto podľa vás obsadí prvú priečku najbohatších Čechov?

Prečítajte si aj: