Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu v trestnej veci obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27) určila termín hlavného pojednávania na 6. apríla 2020 o 09.00 hod. Pojednávať sa bude priamo na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku, nie v neďalekej policajnej akadémii, kde boli kvôli obrovskému záujmu verejnosti doterajšie pojednávania presunuté.

Sudkyňa ale prijala prísne opatrenia súvisiace s koronavírusom. „Predsedníčka senátu určila, že do priestoru pre verejnosť vstúpi len jeden redaktor píšuci pre Tlačovú agentúru Slovenskej republiky, štáb verejnoprávnej inštitúcie Rozhlas a televízia Slovenska v zložení kameraman a redaktor, v počte dvaja ľudia, a jeden redaktor internetovému portálu Aktuality.sk,“ napísala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. Práve pre aktuality.sk pracoval zavraždený novinár.

Kukláči predviedli obvinených z vraždy Jána Kuciaka na špeciálny trestný súd v Banskej Bystrici. Na snímke Miroslav Marček.
Kukláči predviedli obvinených z vraždy Jána Kuciaka na špeciálny trestný súd v Banskej Bystrici. Na snímke Miroslav Marček.
Zdroj: DAVID DUDUCZ

Zúčastneným súd tiež udeľuje súhlas na vyhotovovanie zvukového prenosu z hlavného pojednávania. Pri vstupe do budovy sú ale povinní podrobiť sa bezpečnostnej kontrole vykonávanej príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže a dodržiavať všetky nariadené hygienické opatrenia.

V kauze dvojnásobnej vraždy je sprostredkovateľ Zoltán Andruskó odsúdený na 15 rokov nepodmienečne, lebo sa k činu priznal a začal spolupracovať s políciou. Neskôr sa priznal Marček, že mladú dvojicu zastrelil v ich dome vo Veľkej Mači práve on. Preto bol vyčlenený na samostatné konanie. Súd by mal rozhodnúť o výške jeho trestu. Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó zatiaľ vinu odmietajú.