Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom, píše sme.sk.  

Miroslav Marček bol pôvodne stíhaný spolu s Tomášom Szaboóm, Alenou Zsuzsovou a Marianom Kočnerom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.  Menovaný sa však na prvom pojednávaní 13. januára priznal, že novinára Jána Kuciaka spoločne s Martinou Kušnírovou zastrelil.

 

"Senát Špecializovaného trestného súd v Pezinku následne začiatkom februára vyčlenil Marčeka na samostatné konanie. Keďže sa obžalovaný na súde priznal k žalovaným skutkom, súd bude v jeho prípade vykonávať dokazovanie, len pokiaľ ide o výšku trestu pre neho.Predsedníčka senátu Ružena Sabová v tejto súvislosti uviedla, že by na to mali postačovať dva pojednávacie dni," informuje portál.

Pojednávanie s Miroslavom Marčekom súd vytýčil aj na 15. apríla.

Investigatívny novinár Ján Kuciak bol spoločne s jeho snúbenicou archeologičkou Martinou Kušnírovou zavraždený 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači (okres Galanta). Kuciak sa vo svojom novinárskom obore zaoberal predovšetkým kauzami Mariana Kočnera. 

Účasť na vražde už predtým priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia.