16:22 - Pojednávanie prerušené. Pokračovať sa bude zajtra o 9:00.

16:19 - Sudca hovorí, čo sa bude diať na najbližších pojednávaniach. Zajtra by mala prísť vypovedať novinárka Nina Sobotovičová. Predvolaný je aj František Mojto. Otázna je účasť bývalého spoločníka v Markíze Milana Fiľa. V stredu by mal prísť vypovedať Ivan Cvik a tiež Nouzovský. V druhej polovici novembra by mali vypovedať znalci.

16:14 - Pojednávanie pokračuje.

16:01 - 10 minút prestávka.

15:59 - „Nikdy som sa o svojom biznise nezmienil dcéram,“ tvrdí Kočner s tým, že Lipšic sa dnes snažil navodiť atmosféru, že Karolína Kočnerová svojmu otcovi nadŕža. Vraj svoje dcéry pred všetkým chránil.

15:56 - Kočner sa rozhovoril o slušnom správaní. „Nicholsonová ma nevolá pán Kočner, ale iba Kočner,“ povedal Kočner o Europoslankyni za SaS Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Vraj v nedeľu pozeral diskusné relácie v televíziách a bol sklamaný z slušnosti politikov.

15:53 - „Bohužiaľ sú po smrti Valko aj Rezeš, čiže žiaľ nemôžu potvrdiť moju verziu,“ povedal Kočner. Teraz sa rozhovoril o tom, ako sa na jeho chrbte vozia predovšetkým politici. „Či je to pri voľbe prezidenta, či inej voľbe. Bude to trvať až do 29. februára, kedy budú voľby,“ myslí si Kočner s tým, že nechápe prečo ho politici v diskusných reláciách označujú za mafiána.

15:48 - „Výchova na našich školách je katastrofálna,“ povedal Kočner v závere rozhovoru z februára 2017. Pohovej s čítaním skončil. Hovoriť bude teraz Kočner.

15:37 - Pohovej sa dostal pri čítaní rozhovoru aj k Majáku nádeje. Maják nádeje bola charitatívna organizácia pre týrané ženy. vlastnili ju Rusko s Bratislavskou mestskou časťou Staré Mesto. Po rôznych machináciách medzi Ruskom ako riaditeľom nadácie a spoločnosťami Kočnera, sa nadácia dostala do dlhov. Majáku nádeje hrozila aj exekúcia vo výške 600-tisíc eur. Okresný súd nakoniec exekučné konanie zastavil. Táto ich spoločná kauza sa začala v roku 2015.

Kočner mal internetovú reláciu Na pranieri, v ktorej urážal novinárov. Kramár, alias seriálový Vozner, má v seriáli Za sklom reláciu Na šibenici.
Zdroj: Richard Gonda

15:22  - Vtedajšia študentka spracovala rozhovor na svoju bakalársku prácu o kauze Gamatex. Kočner podrobne opisuje celú kauzu, ako aj prechod Markízy na jeho firmu. Študentke vraj ale ani náhodou nepovedal o zmenkách. „Doteraz som sa nemal priestor vyjadriť k tejto kauze,“ povedal vtedy Kočner novinárke.

15:14 - Pohovej prečítal pasáž rozhovoru, v ktorej Kočner vysvetľuje, ako sa snažil u Ruska vymáhať Pohankovu pohľadávku za 80 miliónov korún. Kočner vtedy povedal, že Markíza mala hodnotu 1,5 miliardy korún.

15:06 - Pohovej pokračuje v čítaní rozhovoru Kočnera pre denník Sme. Spravila ho s ním Nina Sobotovičová, v tom čase študentka žurnalistiky. Sobotovičová by mala prísť svedčiť zajtra.

15:01 - Pohovej sa postupne dostal cez Siloša Pohanku až k Markíze a tvrdí, že Pavol Rusko bol vtedy vplyvný človek.

14:58 - Popri Pohovejovom čítaní sa zapisovateľka hrá s nechtami, sudkyňa Pamela Záleská si napravuje papiere a ostatní prísediaci sa aspoň tvária, že počúvajú.

Marian Kočner poriadne zavaril aj bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej.
Zdroj: archív