Kočner v doterajšej „kariére“ vlastnil celkovo 21 firiem. Teda toľko ich je známych a boli písané na neho a nie na rodinných príslušníkov, prípadne biele kone. Aktuálne ich má v portfóliu 8. Spomedzi nich sú neslávne najznámejšie Správa a inkaso pohľadávok a Správa a inkaso zmeniek.

 

Práve druhá menovaná, ktorá vznikla v júni 2016 je zapojená do kauzy údajných zmeniek. Správa a inkaso zmeniek vraj vlastní zmenky podpísané Pavlom Ruskom, kvôli ktorým Kočner vyžadoval od Markízy 69 miliónov eur. Majitelia Markízy, polícia a prokurátora ale tvrdia, že zmenky sú falošné a neboli podpísané v roku 2000, ako deklarujú obaja obžalovaní, ale v roku 2013, alebo neskôr. „Nič tam nebolo o tom, že sme zmenky sflašovali,“ povedal Kočner na poslednom pojednávaní. Naopak, obžaloba si myslí, že dôkazy o sfalšovaní zmeniek sú nepriestrelné.

Marian Kočner sa na pojednávaniach niekedy arogantne rehoce, inokedy mu ale do smiechu nie je.
Marian Kočner sa na pojednávaniach niekedy arogantne rehoce, inokedy mu ale do smiechu nie je.
Zdroj: Karol Farkaš

Správa a inkaso pohľadávok je v tomto období Kočnerovou hybnou silou. V roku 2018, teda už keď bol Kočner vo väzbe vykázala podľa finstat.sk zisk 1 101 304 eur! Zaujímavosťou tejto spoločnosti je, že má bankový úver v hodnote jedného milióna eur, ale predovšetkým 47 miliónov ako krátkodobý záväzok.

Keďže nie všetky firmy v Kočnerovom vlastníctve sú v pluse, niektoré dokonca v mínuse, nie je jeho zisk za rok 2018 taký vysoký, ako by sa mohlo zdať. V roku 2017 boli jeho firmy v zisku cez 790 tisíc eur a v roku 2018 takmer 475 tisíc. Kočner stihol niektoré firmy prepísať na svoju manželku a dcéry. Tie figurujú celkovo v 9 spoločnostiach. Jedna z nich bola podľa finstat.sk za rok 2018 v strate 582 tisíc eur. Ide o Welten hotel & restaurant, v ktorej figuruje aj Miriam Hatinová. Kočner v inej firme figuruje práve s Hatinovou.

Kočnerova dcéra Karolína študovala na Malte. Tam si našla aj manžela. V súčastnosti je už ale rozvedená.
Kočnerova dcéra Karolína študovala na Malte. Tam si našla aj manžela. V súčastnosti je už ale rozvedená.
Zdroj: Život