16:21 – Pojednávanie prerušené. Pokračovať sa bude 29. júna. Ďalšie pojednávania sú na programe 20. júla a 23. júla.

16:20 – Zsuzsová chce predložiť dôkaz z komunikácie s Andruskóm, z ktorej vraj vyplýva, že on si od nej požičal peniaze.

16:15 – Nové dôkazy navrhol aj Kvasnica: „Ako dôkaz navrhujem USB kľúč nájdený u Kočnera, kde sú všetky informácie o sledovaní novinárov. Na súde boli zatiaľ prezentované iba fotky. Ďalej je to komunikácia Tótha s Kočnerom, z ktorej Tóth pochopil, že Kočner stojí za vraždou.“ Okrem toho chce Kvasnica ako dôkaz predložiť aj komunikáciu Kočnerovej dcéry a sudkyne Hatinovej.

16:11 - K slovu sa dostal aj Kočner: „Nevidím dôvod, aby sme nevykonali dôkaz, ktorý navrhol Para.“ V tomto prípade Kočner pravdepodobne narážal na údajnú „organizovanú skupinu ľudí z juhu“, ktorá vraj má čo do prípadu hovoriť.

16:08 - Neszméry sa vyjadril, že včera poslal na súd aj písomný návrh, ktorý asi do Pezinka ešte nedorazil. Ide v ňom vraj o výpoveď Andruskóa v inej trestnej veci, kde odsúdený vraj hovorí niektoré skutočnosti inak, ako v tomto procese. Preto chce dať Neszméry predvolať ďalších dvoch svedkov.

16:05 - „Forézne správy boli vypracované k telefónom, ktoré neexistujú. Preto sme navrhli nie iPhone 7 plus, ale iPhone 7 a podobne. Pokiaľ je problém, aby moje ďalšie návrhy neprešli kvôli tomu, že sú v anglickom jazyku, tak ich dáme preložiť,“ povedal Zsuzsovej obhajca Neszméry po tom, ako prokurátor navrhol súdu, aby niektoré navrhované dôkazy obhajoby neboli zahrnuté do dokazovania.

15:56 – Prokurátor navrhol ďalšie dôkazy. Teraz sa zúčastnené strany dohadujú o tom, čo z dnešných navrhovaných dôkazov zahrnúť do rozsahu dokazovania a čo nie. Ide aj o navrhnuté dôkazy Neszmérym a Parom.

15:51 – Sudkyňa prerušila vypočúvanie Zsuzsovej, lebo vraj zvažuje prerušenie pojednávania.

15:47 – „Kočner mi mohol ponúknuť prácu iba v Báči a na Donovaloch. Robila som pre neho iba keď som mu niekedy prekladala alebo pomohla so stranou Cieľ či spravovaním jeho stránky. Všetko som robila zadarmo, lebo pomáhal mojej dcére,“ povedala Zsuzsová.

15:47 – Zsuzsová sa rozhovorila aj o Andruskóovom podnikaní. Vraj mu všetky firmy skrachovali, všetky autá, čo mal na lízing, predal a chodil na nejakej "haraburde". Obžalovaná tvrdí, že Andruskó má miliónové dlhy. Tu treba priznať, že Andruskó je obžalovaný a súdený z daňového podvodu.

15:41 - „Keby to bolo tak, ako hovorí Andruskó, že sa ma bál, lebo poznám veľkých mafiánov. Keby to tak bolo, tak by som si neobjednala vraždu u takého truľa, ako je on,“ naviezla sa Zsuzsová do už právoplatne odsúdeného za účasť na vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

15:31 – „Andruskó povedal, že nepožičal peniaze mne, ale Ostružlíkovi. Ten mu sľúbil, že keď bude úspešný (vo voľbách, poznámka redakcie), tak mu posunie nejaké zákazky,“ tvrdí Zsuzsová. Dodáva, že Andruskó jej nezaplatil ani plastiku pŕs ako tvrdil. „S mojimi prsiami má akurát tak to, že ma viezol na operáciu,“ povedala Zsuzsová. Tvrdí aj to, že odsúdený Andruskó o nej nič moc ani nevedel, pretože sa stretávali len 4-krát do roka.

15:30 – Obžalovaná povedala, že za posledný pol rok sa s Kočnerom stretla 27-krát. Ich stretnutia si totiž zaznamenávala. „Ten dátum 22. februára alebo 26. februára je úplne irelevantný,“tvrdí Zsuzsová.

Alena Zsuzsová v súdnej sieni počas pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Alena Zsuzsová v súdnej sieni počas pojednávania v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
Zdroj: RTVS

15:27 – Zsuzsová tvrdí, že sa 22. februára s Kočnerom ani Andruskóom nestretla. „Neexistuje na to ani žiadny dôkaz. Nie je dôkaz ani na to, že by som si 22. februára s Andruskóom písala alebo komunikovala,“ myslí si Zsuzsová.

15:25 - „My sme sa nepochopili. Teda vy ste nepochopili mňa a ja vás. Budem teda pokračovať spontánnou výpoveďou,“ zazneli prvé slová Zsuzsovej po prestávke.

15:24 – Pojednávanie pokračuje.