Záhad okolo zmeniek Matovičovej ženy nielenže neubúda, ale je ich čoraz viac. Premiér konkretizoval presné dni a sumy, kedy mali byť tri zmenky po 200-tisíc podpísané. Bývalý vyšetrovateľ Šátek si však poriadne naštudoval podmienky Arcy, kde sa píše: „Každá zmenka bude vydaná na sumu 25-tisíc eur.“

Exvyšetrovateľ preto poukazuje, že už v základných číslach niečo premiérovi nesedí: „Z toho vyplýva, že ak do zmeniek investovala 600-tisíc eur, má ich 24.“ Zaujímavá je však podľa Šáteka predovšetkým tretia zmenka, zakúpená 4. mája 2020. Za 200-tisíc eur by mala mať podľa exvyšetrovateľa Matovičova žena 8 zmeniek po 25-tisíc eur. „Tento fakt je však v rozpore s oznámením výsledkov verejnej ponuky vydanej Arcou, kde sa píše, že v období od 22. apríla do 4. mája boli vydané 4 kusy zmeniek,“ tvrdí Šátek. Tretia zmenka mala byť podľa premiéra prolongovaná 3. augusta, no Šátek v tom nevidí logiku, lebo podľa dokumentov Arcy zmenky, ktoré boli vydané 4. mája, majú splatnosť 12. júna 2021.

Na snímke predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) počas brífingu na Úrade vlády SR v Bratislave v sobotu 19. septembra 2020.
Zdroj: Dano Veselský

Polícia podľa zistení Denníka N investíciu Matovičej manželky v skupine Arca nepreveruje. Problémom nie je premiérova žena, ktorá sa stala podľa jeho slov obeťou podvodu, ale samotná Arca. „Matovič tvrdí, že jeho manželka zakúpila prvú zmenku 25. septembra 2019. Spoločnosť Arca spracovala „základný prospekt“ ako ponukový program vydávania zmeniek až 5. februára 2020 a NBS ho schválila o dvadsať dní neskôr,“ tvrdí Šátek s tým, že pri podpise prvej zmenky mohlo vzniknúť podozrenie z neoprávneného podnikania Arcy.