Vadala bol v období telefonátu odpočúvaný talianskou vládou kvôli podozreniu, že obchoduje s drogami, napísal Denník N s odvolaním sa na talianský denník La Repubblica. V súčasnosti ho v Taliansku vyšetrujú vo väzbe. Noviny neinformujú, nakoľko rozsiahly je spis talianskej prokuratúry. 

„Vadala v tomto telefonáte hovorí s vtedajším premiérom Robertom Ficom. Tým, ktorého Jánova vražda prinúti o niekoľko týždňov (po vražde) neskôr odstúpiť.“ píše sa v La Repubblice.

Robert Fico
Zdroj: TASR

Taliansky denník telefonát spomína vo veľkom článku o vražde Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírovej. Pripomenul v ňom aj to, že jedným z motívov mala byť aj talianska mafia, ktorej sa darilo najmä v agrobiznise na východnom Slovensku. Práve o nej bol posledný Kuciakov článok, ktorý pred smrťou nestihol dokončiť. Noviny v článku taktiež kritizujú zrieknutie spolupráce slovenskej a talianskej polície vo vyšetrovaní.

"Táto informácia je nepravdivá; Robert Fico nepozná Antonina Vadalu. Ide len o účelovú snahu burcovať vášne pred zajtrajším dňom a odpútať pozornosť od daňových podvodov Andreja Kisku, na ktoré dnes Robert Fico poukázal," vyjadril sa hovorca Smeru Ján Mažgút.

Stanovisko nám poskytla aj strana SaS.

Prečítajte si tiež: