Rajeckého obvinili ešte v marci, no od tej doby sa o ňom moc nevedelo. Bol na neho vydaný medzinárodný a európsky zatykač, čo prinieslo svoje ovocie koncom augusta. Vtedy ho zadržali v španielskej Malage. Tamojšie justičné orgány povolili jeho vydanie na Slovensko 22. novembra a práve dnes ho priviezol vládny špeciál!

„Bude predvedený pred sudcu pre prípravné konanie, ktorý rozhodne o ďalšom postupe,“ povedala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. ŠTS začne o Rajeckého väzbe rozhodovať zajtra od 13.00. Obvinený je z toho, že pomáhal kryť nelegálnu výrobu cigariet na juhu Slovenska. Eskortovaný údajný mafián mal zinkasovať 30-tisíc eur, ktoré mal odovzdať Makóovi. Veľká suma bola určená na to, aby sa vyriešil problém zaistených nelegálnych cigariet a zároveň aby sa zabezpečila ochrana výrobne cigariet pre nasledujúce obdobie. Makó to odmieta.

Úplatky v hodnote 30-tisíc eur boli vraj obvineným odovzdávané pravidelne. Peniaze si mali ale deliť práve Rajecký a Kollár. Celkovo sa za monitorované obdobie od septembra 2019 do februára 2020 malo podľa aktuality.sk odovzdať na úplatkoch 900-tisíc eur.

Rajecký je známy aj svojim kamarátskym vzťahom s predsedom parlamentu Borisom Kollárom. Po zverejnení fotografie z dovolenky, na ktorej predseda parlamentu pózuje s Rajeckým a šéfom Piťovcov Jurajom "Piťo" Ondrejčákom, Boris Kollár prehovoril o známosti.

„Bol som na Kube s priateľkou, oni tam boli ako skupina. Stretli sme sa. Rajeckého poznám roky,“ napísal vtedy na sociálnej sieti Boris Kollár. Rajecký ale pre TV Markíza povedal inú verziu: „Ak pán Kollár tvrdí, že s nami na dovolenke nebol, tak verejne klame, pretože na Kube bol s nami.“

Rajecký mal aj ďalšie vplyvné známosti. V minulosti bol napríklad prichytený na stretnutí s obvineným Norbertom Bödörom, ktorý mal úzke kontakty na špičky polície a dokonca mal dobrý vzťah aj s Marianom Kočnerom!

Pozrite si v galérii snímky z jeho príletu a kadiaľ letel.

Prečítajte si tiež: