Marián Kuffa sa dlhé roky vo východoslovenskej obci Žakovce stará o stovky ľudí na okraji spoločnosti, no zároveň je známy aj svojim ideologickým bojom voči progresívnym a liberálnym náladám. "Genderizmus je najväčší zločin 21. storočia a obrovský prejav pýchy," zdôrazňuje. Zároveň však dodáva, že aj medzi liberálmi má veľa priateľov, s ktorými sa vie zasmiať, no na hodnotové otázky majú rozdielne názory.

Diskusná relácia “Plus jeden deň”, ktorej hosťom bol Marián Kuffa, kňaz.
Zdroj: TONY STEFUNKO

Pre oponentov, ktorí jeho kázne nazývajú konšpiračné, alebo až extrémistické, má jasný odkaz. "Ja nebojujem proti alkoholikom, ale proti alkoholizmu, veď ich mám plný dom. Ja nebojujem proti narkomanom, ale proti narkománii. Ja nebojujem proti prostitútkam, ale proti prostitúcii."

Svoju teóriu o škodlivosti genderovej ideológie na mladú generáciu podporuje Marián Kuffa aj odborníkmi. "Vyše 420 lekárov, psychológov a psychiatrov vyjadrilo verejne a s podpismi názor, že táto ideológia jasne poškodzuje mladých a deti. A ja čítam z knižky, ktorá sa volá život," dodáva s tým, že práve za ním potom chodia nešťastní mladí ľudia, ktorí nevedia nájsť svoju identitu a často sa preto aj seba poškodzujú.

Slávnostné udelenie štátnej ceny Jozefa Miloslava Hurbana v priestoroch starej Národnej rady SR v Bratislave. Na snímke Marián Kuffa.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Pozrite si celý rozhovor s Mariánom Kuffom, v ktorom sa dozviete:

- prečo s niektorými novinármi vedie otvorenú ideologickú vojnu
- či je správne, že sa v kázňach farárov objavujú aj politické postoje
- prečo pri preberaní ceny J. M. Hurbana menoval iba Fica a Danka
- o koľko a akých ľudí sa stará vo svojom zariadení v Žakovciach.