Každý vie, že v tomto smere sú povestní najmä Škóti a ich kilty, no ich obdobu na seba s pýchou navliekajú aj na Fiji, v Grécku, Mjanmarsku či Bhutáne.

Ktorí známi džentlmeni už obliekli sukňu? Pozrite si FOTO v galérii >>

Západ teda možno ešte nie je pripravený na Brada Pitta (58) v sukni, no tento kultúrny trend čoraz častejšie preniká aj do módy.

Koniec koncov, okrem kiltu existuje aj odev známy ako sutana, ktorý tradične nosia duchovní, a ktorého súčasťou je sukňa. S nohavicami sa za každých okolností neobťažovali ani starovekí Egypťania, Gréci, Briti či Švajčiari.

Aj tudorovský panovník Henrich VIII., rovnako ako vtedajší šľachtici, nosil v 16. storočí obdobu sukne... a nikto sa mu veru za to neodvážil smiať.

V súčasnosti je, ak si odmyslíme škótske kilty a národnostnú či kultúrnu hrdosť, nosenie sukní na Západe ojedinelé. Nečudo teda, že keď si jeden z najznámejších hercov planéty obliekol na premiéru nového filmu sukňu, okamžite vyvolal rozruch.

Brad Pitt však situáciu v Berlíne okomentoval nonšalantne; vraj mu je v nohaviciach teplo. A treba uznať, že taká sukňa má určite lepšie vyriešené vetranie určitých partií!

Na Slovensku zase na nedávnom festivale Pohoda rozvíril hladinu syn zosnulého Mekyho Žbirku David, ktorý na trenčianskom letisku vystúpil v sieťovaných návlekoch na rukách a dlhej voľnej sukni.

Kultúrne možno na niečo takéto zvyknutí nie sme, no keďže smerujeme kvôli klimatickým zmenám k tomu, že 40-stupňové teploty budú v lete bežné, možno radšej zvážime, či nám tie predsudky stoja za zaparené... stehná.