Viac FOTO nájdete TU!

Medzi európskymi herečkami azda niet smutnejšieho príbehu. Herečka Romy Schneider bola krásna, ale veľmi nešťastná žena. Muži jej vždy spôsobovali iba bolesť a utrpenie. Nakoniec tak ako žila aj zomrela - sama a opustená vo veku len 43 rokov. Dodnes sa hovorí, že herečka zomrela smútkom. Vlastným menom Rosemarie Magdalena Albach-Retty († 43) sa narodila 23. septembra 1938 v Rakúsku herečke Magde Schneiderovej a hercovi Wolfovi Albach-Rettymu.

Karlheinz Böhm ako nezabudnuteľný František Jozef po boku krásnej Romy.
Zdroj: profimedia

Po rodičoch zdedila krásu i gráciu, ale základy rodičovskej lásky z domu nedostala. Matka bola malomeštiacky prísna a naučila dcéru hladovať, aby si zachovala štíhlu líniu. Otec bol stále kdesi na cestách a nevenoval sa jej. Manželstvo jej rodičov sa nakoniec skončilo rozvodom, čo mladej žene nedalo práve dobrý príklad do života.

Romy mala len sedemnásť, keď ju Rakúsko začalo zbožňovať ako cisárovnú Sissi. Pri nakrúcaní filmu Kristína sa však zoznámila s francúzskym krásavcom Alainom Delonom a ušla od rodičov k nemu a snívala o veľkej láske. V tom čase však stále filmovala, hrala v divadle a študovala herectvo. To sa nedalo zladiť s intenzívnym osobným životom, čo nakoniec viedlo ku krachu jej partnerského vzťahu so slávnym hercom.