Rania al-Jasínová (53) je známa svojou nevídanou krásou, peknou pleťou, hustými vlasmi i dokonalou postavou, ktorú by jej mohli závidieť aj tínedžerky. Vo veľkej miere je to zásluha dobrých génov, napriek tomu jordánska kráľovná nezaspáva na vavrínoch a o seba sa poctivo stará. 

Najnovšie fotografie krásnej Ranie nájdete v galérii »

Ako tvrdia zdroje blízke jordánskemu kráľovskému dvoru, Rania začína každý deň aktívne. Zvyčajne si zacvičí jogu, ale venuje sa aj pilatesu či klasickému aerobiku. Nevyhýba sa ani kontaktným bojovým športom ako kickbox, karate a taekwondo. 

Každý deň zje na raňajky misku s obilninami alebo so strukovinami. Miluje kuskus, orechy, mandle, ktoré takisto v jej jedálničku nechýbajú. Počas dňa zje Rania veľa zeleniny, ovocia a bieleho mäsa. Miluje hnedú ryžu, cícer, syry rôznych druhov. Väčšinou je potraviny pripravené na pare a snaží sa vystríhať múčnych jedál, chleba a cestovín. Nepije alkohol, nefajčí, neje sladkosti.

Kráľovná štýlu: Jordánska kráľovná Ránijá má vyšperkovaný vkus.
Zdroj: GETTY IMAGES

Jordánska kráľovná však nechce byť len pekným doplnkom svojho manžela. Uvedomuje si, že má v rukách prostriedky a môže pomáhať tým, čo to najviac potrebujú. Už roky sa angažuje za práva arabských žien a bojuje proti teroru Islamského štátu. Nenosieva na hlave tradičný hidžáb, chce ukázať, že arabský svet je moderný. „Moje náboženstvo nevyžaduje, aby som si zakrývala vlasy alebo tvár. Je to voľba každej ženy,“ tvrdí, hoci na ňu preto mnohokrát útočili.

Prečítajte si tiež: