Viac FOTO nájdete TU!

Herečka Lenka Kořínková si v živote prešla „pestrou" cestou plnou vzletov i pádov. Hviezda filmu Holky z porcelánu dlhé roky bojovala so závislosťou od alkoholu, ktorý ničil jej život a neraz sa objavili v médiách fotografie opitej herečky váľajúcej sa na ulici. Dnes je už všetko, našťastie, inak – venuje sa zdravej výžive, napísala niekoľko kníh a vyučuje angličtinu. Na verejnosti sa objavuje najmä po boku exmanžela fotografa Davida Holasa.

Emigrovala do Austrálie

Lenka Kořínková sa narodila pod šťastnou hviezdou do umeleckej rodiny. Niet sa teda čomu čudovať, že sa v mladom veku rozhodla pre štúdium na konzervatóriu a veruže nešliapla vedľa. Po štúdiu našla uplatnenie ako speváčka v Divadle EF Buriana. Vďaka komediálnemu talentu bola obsadzovaná predovšetkým do komediálnych rolí. Preslávila sa hlavne vďaka kultovým filmom Holky z porcelánu, Leto s kovbojom alebo sérii filmových Básnikov Dušana Kleina (81). Neskôr však svoju hereckú kariéru zavesila na klinec a ako uvádza český Blesk.cz, emigrovala do Austrálie.

Lenka Kořínková bola v 70. rokoch hereckou hviezdou.
Zdroj: ara

Škandál po návrate

Škandál okolo herečky vyvolal až jej návrat do rodného Česka. Lenka totiž od toho času nikde nebývala a je podobne ako napríklad bezdomovci prihlásená na mestskom úrade, uviedol český Blesk.cz. „To je zle, keď sa človek rozhodne nemať domov? Podľa ktorej kultúry je to divné? Ja mám nové zásady. Môžem sa sťahovať, kedy chcem, ja sa rada sťahujem a keď máte bydlisko na úrade, nemusíte si meniť údaje v občianskom preukaze," vysvetľovala v talkshow Zuzany Bubílkovej (68) Koho čas vzal.

V podobne slobodnom duchu sa herečka vyjadrila aj k svojim alkoholickým eskapádam, ktorými sa nikdy netajila. Ani po tom, čo v roku 2005 obleteli médiá fotografie, na ktorých sa váľala opitá v priekope, si zo závislosti od alkoholu a škandálov ťažkú hlavu nerobila. „A to je zle? Keď to skončí v priekope? Myslíte, že budem rozprávať, s čím som prestala alebo neprestala? To je moja vec. Nebudem národu neustále vysvetľovať, či som sa váľala v priekope. Je hanba ľudí, že dovolia, aby sa to prezentovalo. Nebudem ako českí herci, o ktorých niekto napíše, že sa opili a oni si nasypú popol na hlavu. Ja si môžem chľastať, ako chcem, a čo je komu do toho?" dodala v rozhovore na margo spomenutých fotografií.

Holky z porcelánu
Zdroj: Reprofoto/Holky z porcelánu

V posledných rokoch sa filmovému priemyslu vyhýba. Namiesto herectvu sa začala venovať zdravému životnému štýlu a diétam, o ktorých napísala aj niekoľko kníh. Tie sa pravdepodobne podpísali aj na jej schudnutejšej, podľa niektorých až nezdravo pôsobiacej, ba kostnatej postave.

Anketa
Spoznali by ste herečku aj dnes?

Prečítajte si tiež: