Legendárna americká rock’n’rollová speváčka zomrela vo veku 83 rokov. Počas 60 rokov jej hudobnej kariéry sa stala jednou z najslávnejších umelkýň všetkých čias. Okrem hudobných cien si však nahromadila aj slušný majetok. Kto sa stane po jej smrti poručníkom a zdedí jej miliónové bohatstvo?

Fotografie ohromného majetku Tiny Turner nájdete v galérii »

Posledné roky žila na statku Chateau Algonquin v Zürichu, ktorý si s nemeckým manželom Erwinom Bachom (67) roky prenajímali. Speváčka, ktorá sa s manželom zosobášila v roku 2013, zaplatila 116 miliónov dolárov za 10 budov na pobreží jazera, ktoré používali ako „víkendové útočisko“. Luxusný komplex si zamilovala a trávila tam všetok voľný čas. Podľa zahraničných médií jej táto európska krajina bola veľmi blízka.

Po presťahovaní sa do Európy v 90. rokoch sa Turner vzdala amerického občianstva a stala sa švajčiarskou rezidentkou. Jedine tak si mohla v tejto krajine kúpiť nehnuteľnosť, po ktorej tak túžila. Počas tohto obdobia ikona hudby urobila ďalšie veľké finančné rozhodnutie – súhlasila s predajom svojho rozsiahleho hudobného bohatstva nemeckej hudobnej spoločnosti BMG za 68 miliónov dolárov.

Posledné roky žila na statku Chateau Algonquin v Zürichu, ktorý si s nemeckým manželom Erwinom Bachom (67) roky prenajímali. Speváčka, ktorá sa s manželom zosobášila v roku 2013, zaplatila 116 miliónov dolárov za 10 budov na pobreží jazera, ktoré používali ako „víkendové útočisko“. Luxusný komplex si zamilovala a trávila tam všetko voľný čas. Podľa zahraničných médií jej táto európska krajina bola veľmi blízka.
Zdroj: George Burns
Anketa
Patríte k fanúšikom hudby Tiny Turner?

Po smrti speváčky je odhadovaná hodnota jej majetku 380 miliónov dolárov. Okrem prepychového komplexu vo Švajčiarsku vlastnila vilu v Nice vo Francúzsku. V posledných rokoch predala svoju nehnuteľnosť v Los Angeles. Keďže speváčka nemá žiadnych potomkov, jej synovia totiž obaja zomreli, zostal po nej manžel a adoptovaný syn Ike Turner Jr. (65), pravdepodobnosť, že majetok bude pripísaný práve im, je veľká.

Prečítajte si tiež: