Zuzana (25) nestihla počas priameho prenosu šou očkovacej lotérie v časovom limite povedať heslo zobrazené na obrazovke verejnoprávnej televízie a tak o výhru prišla. 

Minister financií Igor Matovič ju v pondelok podvečer navštívil.  Zuzane sa totiž v nedeľu večer v očkovacej lotérii nepodarilo vyhrať 400-tisíc eur. ,,Zuzka, heslooo, povedz heslo!" kričali na ňu moderátori. ,,Neskoro mi to zobrazuje na internete, nemám televízor, mám len internet," hovorila zúfalá Prešovčanka. Heslo ,,Zdravé Slovensko" zakričala iba 3 sekundy po limite. V časovom limite totiž z objektívnych dôvodov nemohla povedať heslo zverejnené na obrazovke. Priamy prenos totiž sledovala cez internet a zaúrodoval oneskorený signál. Za to však ona nemohla.

DÔKAZ O ONESKORENOM PRENOSE ŽIVÉHO VYSIELANIA CEZ INTERNET V GALÉRII >>>

Preto za ňou prišiel do jej rodného mesta minister Matovič, ktorý je za myšlienkou  spomínanej lotérie. Vzal so sebou aj šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. Rokovali s ňou osamote, na lavičke pred múzeom v prešovskom Solivare. No a kým sa neskôr spomínaní páni postavili pred kamery v živom vstupe počas večerných Správ na RTVS, Zuzana to odmietla a odišla domov. 

Posun signálu pri internetovom online vysielaní je podľa Igora Matoviča problémom, ktorý si doposiaľ nikto neuvedomil. "Nikomu to nenapadlo. Ani v RTVS to nikomu nenapadlo, ani nám na ministerstve financií to nenapadlo, ani vám to nenapadlo a ani nikomu na Slovensku to nenapadlo," uviedol po rokovaní Matovič.

Pozrite si vtipy , ktoré zaplavili internet po fiasku v očkovacej lotérii >>>

Podľa slov Matoviča chcú spolu so šéfom RTVS zadosťučiniť spravodlivosť. "Síce podľa štatútu Zuzana nevyhrala, ale podľa citu a ľudskosti by vyhrať mala," tvrdí Matovič, ktorý chce problém riešiť, no musia sa naň pozrieť aj právnici. Podľa jeho slov urobia všetko pre to, aby pani Zuzana výhru dostala.

Na zmenu priavidiel majú vraj niekoľko riešení, pričom spolu s právnikmi chcú prediskutovať, ako zmeniť pravidlá tak, aby nebol nikto diskvalifikovaný.

Ako potvrdil Jaroslav Rezník, za pani Zuzanou prišli spolu s Matovičom z vlastnej iniciatívy. Zuzana ich neoslovila ani nepodala žiadnu sťažnosť. V RTVS si celú situáciu niekoľkokrát prehrali a usúdili, že problém je potrebné vyriešiť.

Viac sa dočítate v GALÉRII >>>

Reakciu Zuzany sa dozviete na ďalšej strane >>>