Košičan hneď v úvode poznamenal, že automaticky pri vyslovení mena Karel Gott sa mu v mysli vybaví spomienka na vynikajúceho umelca a skvelého človeka.

Nepovyšoval sa

„Nevravím to kvôli tomu, že o mŕtvych sa sa patrí hovoriť len dobre. Nie, to určite nie, keďže Karel bol naozaj človek o ktorom nemôžete povedať nič zlé. Hoci bol veľká hviezda a mohol si to dovoliť, nikdy nepresadzoval svoje záujmy. Prišiel do môjho programu s napísaným zoznamom piesní. Opýtal som sa, či by nemohol pridať k ním ešte ďalší zo svojich hitov. Súhlasil s poznámkou, že je to vynikajúci nápad, že tá pieseň sa tam naozaj hodí,“ zaspomínal si na veľkého umelca.

Karel Gott na začiatku sedemdesiatych rokov.
Karel Gott na začiatku sedemdesiatych rokov.
Zdroj: archív

New York, New York...

Peter Stašák evidoval Gotta od chvíle keď začal verejne vystupovať. „So svojim hlasom a zjavom bol jednoducho neprehliadnuteľný. Neskôr, zhruba v sedemdesiatych rokoch som mal šťastie účinkovať s ním v programoch československej televízie. Naše priateľstvo a intenzívna spolupráca sa však zrodili o mnoho rokov neskôr v New Yorku. Môj manažér pre USA Jirko Suchánek, ktorý spolupracoval aj s Karlom a Helenkou Vondráčkovou mi zavolal v roku 2009, že Gott je v New Yorku, nech prídem, že budem pre neho „darčekom“ k jeho sedemdesiatke,“ spomenul krásny zážitok. 

Verejný sľub maestra

Keď po výzve moderátora, vyšiel z portálu Stašák a zaspieval tri evergreeny z repertoáru oslávenca, megastar netajila prekvapenie. „Karel keď ma zbadal, takmer spadol z nôh. Opýtal sa, kde som sa tam nabral. Bolo vidieť, že som ho naozaj potešil. Vtedy som trochu lišiacky využil situáciu a pred natrieskanou halou som sa ho opýtal, či príde ako hosť do môjho televízneho programu Kaviareň Slávia, že tam spoločne oslávime naše jubileá, ja 60-tku a on 70-ku. Bez zaváhania ponuku prijal!“

Karel Gott prijal pozvanie do Kaviarne Slávia a hostiteľovi daroval k narodeninám obraz.
Karel Gott prijal pozvanie do Kaviarne Slávia a hostiteľovi daroval k narodeninám obraz.
Zdroj: David Gore

Článok pokračuje na ďalšej strane. Čítajte o spomienkach na červený koberec, Nobelovu cenu...