Klávesáka Zoltána Sallaia zastihla smutná správa na Cypre, kde trávil v uplynulých dňoch dovolenku spolu so svojou rodinou.

Šokujúce info

„Akurát sme boli na pláži, keď mi zavolali z istého českého časopisu..,“ rozpráva Zoli. „V prvom momente som neveril, že je to pravda. Takmer okamžite mi myseľ zaplavili spomienky na Karla. Boli to iba samé krásne, vtipné a pozitívne myšlienky  o chvíľach strávených v jeho spoločnosti. Napríklad nedávna príprava na premiéru dueta Kto dokáže, u neho doma na Bertramke, ktorú sme neskôr úspešne odpremiérovali v známej pražskej aréne."

Karel Gott a Zoltán Sallai sa zvykli prekárať kvôli maďarčine.
Karel Gott a Zoltán Sallai sa zvykli prekárať kvôli maďarčine.
Zdroj: archív Z.S.

 

Obľúbený zvyk

Hudobník spomenie aj istý rituál, ktorý Gott vždy pri stretnutí s nimi dodržiaval. „Páni, najprv musí prísť kávička, občerstvenie, až potom zoberiete do rúk hudobné nástroje, a keď ostane čas aj na spievanie, tak si to skúsime. Smial sa vždy Karel,“ spomenul Zoli vtipný moment. „Pracovné stretnutia s ním boli pre nás naozajstným zážitkom na ktorý sme sa všetci tešili. Koľko jeho životných príbehov a historiek sme si vypočuli, ale aj vtipov. Bol veľký profesionál, ale nevytratila sa z neho ani ľudskosť a dobrosrdečnosť,“ poznamenáva hudobník.

Maestro mal s chlapcami zo skupiny No Name vynikajúci, takmer otcovský vzťah.
Maestro mal s chlapcami zo skupiny No Name vynikajúci, takmer otcovský vzťah.
Zdroj: archív kapely

 

Bez zmluvy, stačilo slovo...

Neopomenie ani nedávnu intenzívnu, zhruba polročnú spoluprácu, ktorá zahŕňala korepetície, skúšky, nahrávanie v štúdiu, fotenie, výrobu klipu a promo pred premiérou piesne Kto dokáže. Aj z vystupovania na verejnosti bolo hneď každému jasné, že vzťah medzi božským Kájou a kapelou No Name je nadštandardný. “Myslím, že si nás obľúbil kvôli našej priamosti a rovnakému profesionálnemu prístupu, na ktorom si Karel tak veľmi zakladal. Panovala medzi nami dôvera a vzájomný rešpekt…, nemali sme podpísanú žiadnu zmluvu, absolútne nič záväzné. Skrátka, dali sme si slovo, a následne splnili všetko do bodky, ba dokonca aj nad rámec dohody,“ vysvetľuje Sallai.

Priaznivci smútia. Karel Gott odišiel do speváckeho neba
Priaznivci smútia. Karel Gott odišiel do speváckeho neba
Zdroj: Dušan Křístek

 

Odkaz pre maestra

Členov kapely, ktorých Gott oslovoval menom, teší v tejto smutnej chvíli aspoň to, že medzi nimi neostali žiadne „resty“. „Sľúbili sme, že spolu natočíme song, ktorý bude naozaj stáť za to. Čo sme si zaumienili, sme aj splnili, hoci…,“ nedokončil načatú myšlienku. A aký odkaz kapela posiela maestrovi na ďalekú púť?Za všetkých nás vyslovujem Karlovi obrovské poďakovanie, a za seba osobne, keďže  so mnou veľmi rád preberal maďarskú problematiku: „Viszontlátásra, maestro!“ (z maďarčiny Dovidenia, maestro! -poznámka redakcie)

Mohlo by vás zaujímať: