„Boli sme v strese, keď nám oznámili, že príde Karel Gott a vystúpi v programe. Keď sa objavil a usmial sa na nás, hneď z nás opadla všetka tréma. Objavil sa príjemný, galantný, elegantný a skromný džentlmen, ktorý mal pre nás pripravené slová podpory a upokojenia. Napokon sme sa pri ňom  rozšantili až natoľko, že keď spieval počas generálky, tak sme vybehli na pódium a robili mu ,křoví',“ spomína Tatarková.

 

Neskôr sa stretli v Košiciach pri natáčaní populárnej relácie Kaviareň Slávia. „Mala som so sebou aj mojich dvoch synov. Mladší Alex sa naňho zapozeral s otázkou, ty spievaš tu Včielku Maju, nie? Karel ho pochválil, že má výborný vkus!“

Smrť maestra Gotta zarmútila aj bývalú  bývalú federálnu missku a modelku Andreu Tatarkovú.
Smrť maestra Gotta zarmútila aj bývalú bývalú federálnu missku a modelku Andreu Tatarkovú.
Zdroj: Archív AT

Andrea s Karlom sa pracovne stretávali na rôznych akciách. „Bol veľmi priateľský, ochotný, nikdy som ho nevidela, že by odmietol fotografovanie so svojimi fanúšikmi alebo dať niekomu autogram. Napriek obrovskej popularite mu nechýbala láskavosť, pokora a ľudskosť,“ hovorí smutne.

Naposledy sa stretli na jeho košickom koncerte v januári 2019. „Verila som, že premôže chorobu a bude nás ďalej tešiť krásnymi piesňami a svojím nezameniteľným hlasom. Osud to však zariadil ináč. Jeho najbližším prajem mnoho síl. Karle, odpočívajte v pokoji!"