Nora si dobre pamätá pobyt za mrežami. Kým však ona sedela vo vyšetrovacej väzbe, Eva priamo vo väzení. „A to je rozdiel. Ona si svoj trest právoplatne odpykala. Odsedela si šesť rokov, kde je jeden deň ako desať dní. To nie je dovolenka,” hovorí Nora.

Napriek tomu, že od jej svadby s Braňom nie sú v kontakte, nepraje jej nič zlé: „Držím jej palce. Nech si užíva rodinu, lebo nič už nebude také, ako bolo. Je to obrovský zásah do života. Určite to v nej zanechá stopu na celý život.” 

Urobili pre ňu maximum

Podľa Nory si človek vo väzení prechádza peklom. Myslí si, že Eva teraz začne preferovať iné hodnoty - rodinu, dcéry, mamu: „Rodina je jej obrovské šťastie. Klobúk dolu pred Evinou matkou, urobila pre ňu maximum,” prízvukuje kontroverzná podnikateľka.

Nora tvrdí, že človek až vo väzení zistí, čo znamená rodina. „Od akože kamarátov a priateľov nemôžete očakávať nič. A ja ani od človeka, s ktorým som desať rokov žila, starala sa o neho. Vo väzení si však človek uvedomí, že zostala pri ňom stáť iba vlastná rodina. A aj to nie všetci…,” opísala svoju vtedajšiu situáciu. 

Varholíková si podľa Kabrheľovej prežila svoje: „Nie je jej čo závidieť. Určite prehodnotila svoje priority. Nikto nevie, ako žila dovtedy. Či sa trápila, netrápila, ako sa to všetko stalo. Lebo všetko má svoju príčinu a nikdy nevieme, ako sa nám v priebehu pár sekúnd môže zmeniť život.”

Trauma na celý život

Nora navyše nechápe zlobu, ktorá sa spustila na čerstvo prepustenú Evu Varholíkovú:  „S touto traumou bude žiť do konca života. Dostala trest deväť rokov, z ktorého si väčšiu časť odpykala a každý má právo požiadať o podmienečné prepustenie. Čo sú to za reči, že doživotie pre ňu, upáliť ju? Zabili aj iní, no ona mala tú smolu, že šoférovala s alkoholom v krvi. Bolo to nezodpovedné, ale stalo sa. Každý urobí chybu. Niekto menšiu, niekto väčšiu. Niekto sa poučí z toho, iný nie. Eva nie je hlupaňa. Určite by to už nikdy neurobila, a keby mohla, tak to vráti späť. Človek žasne, koľko zloby je v ľuďoch. To je odstrašujúce, nie Varholíková!”

Prízvukuje, že Varholíková nie je vrahyňa, ktorá ľudí zastrelila či bodla nožom: „Čo tu budeme moralizovať, veď zabili aj iní. Žasnem, kde to žijeme. Na každom kroku je zloba, závisť, zlo.”

Prečítajte si tiež:

Stotožňujete sa s tvrdením Nory Kabrheľovej? Napíšte nám do diskusie!