Eva Varholíková vyšla z budovy budapeštianskej väznice v utorok o 9.30 h. Všetci zaregistrovali, že je chudá, ale to bola v podstate vždy. Posledných 12 hodín strávila sama v špeciálnej cele, kde sa už mohla prezliecť do svojich vecí. A to bolo vidno: z väznice vyšla nahodená a upravená.

Čo to niesla?

Všetci sledovali najmä to, ako sa bude Varholíková tváriť, ako sa zvíta s najbližšími a či niečo povie novinárom.

Ľudia si však pohotovo všimli, že z väzenia neodchádzala s prázdnymi rukami. Aj keď niektoré veci rozdala spoluväzenkyniam, domov si pod pazuchou niesla televízor.

Na to viacerí zareagovali v komentároch pod webovými článkami. ".. mňa skôr prekvapilo, že pri tých miliónoch si berie domov televízor z cely...," napísal napríklad čitateľ košického Korzára. Iný k tomu pridal: "Aha, takže železná rezerva!"

Ako je to s bohatstvom rodiny

Je pravda, že podľa mnohých Košičanov sa už Rezešovci dávno nemajú tak dobre ako kedysi. Za postavením a majetkom rodiny stál predovšetkým Alexander Rezeš, Evin otec. Svojho času sa majetok tohto privatizéra, ocieliarskeho magnáta a ministra Mečiarov vlády odhadoval na miliardy slovenských korún. Lenže v roku 2002 ho zradilo srdce a iba 54-ročný zomrel.

Potom akoby to s rodinou začalo ísť z kopca. Začali rozpredávať majetok, najmä hotely a budovy na východnom Slovensku, ktoré vlastnili. Starosti im narobila aj Evina tragická nehoda a väzenie. Vtedy predali jej dom v Košiciach. Svoju vilu na bratislavských Kramároch predal aj Evin brat Július Rezeš.

Predaje lukratívnych nehnuteľností nahrávajú špekuláciám, že Rezešovci už na tom dávno nie sú tak dobre ako kedysi. Keďže však rodina mlčí a k ničomu, čo sa jej týka, sa nevyjadruje, ostáva iba pri dohadoch...

Prečítajte si aj: