Dievča sa v úvode zamyslelo. "Najhoršia kombinácia je, keď je človek hlúpy a zlý. Ešte včera v tomto potoku žili ryby, raky, ondatry, vydry a mnohé ďalšie živočíchy. Dnes už nie," napísala Lucia. 

Kritiku neprijali

Následne k fotografiám dvoch chlapov pripísala. "Títo páni dnes (v pondelok 18. 5.) bez hanby priamo do vody vypustili cementový odpad a po mojom upozornení sa tvárili, že ma nepočujú a pokúsili sa ma odohnať vodou z hadice," opísala neuveriteľnú skúsenosť.

Z bystrinky ostala stoka bez života.
Z bystrinky ostala stoka bez života.
Zdroj: archív L.P.

Z bystrinky je stoka

Následky tohto nezmyselného kroku boli hrozné. "Ryby vrátane chráneného pĺža všetky pokapali, jeden preživší rak s vajíčkami bol presťahovaný na iné miesto, snáď to prežil. Na dne potoka ostala vrstva sedimentu a voda mala aj po pár hodinách pH 11," opísala nelichotivý dopad konania dvojice.

Ľahostajní hlupáci...

Spomenula, že  v dobe, keď bystrinky v horách vysychajú aj so svojimi obyvateľmi sa stále nájdu ľahostajní hlupáci, ktorých  život v potoku nezaujíma, veď reč nie je o tom ich živote. " Desí ma, že takýchto ľudí máme plnú republiku, riešia veci a životy ľudí, do konania ktorých ich nič nie je, a na druhej strane škodia a škodia," uzavrela svoje vyjadrenie rusovláska.

Koledovali si o problém

V súvislosti so znečistením potoka v Martine vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine začal trestné stíhanie vo veci prečinu ohrozenia a poškodenia životného prostredia. "Na prípade intenzívne pracujeme a vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom objasnenia skutku a rozhodnutia v zmysle Trestného poriadku. Z uvedeného dôvodu nie je možné k prípadu poskytnúť žiadne bližšie informácie," uviedol pre Plus JEDEN DEŇ žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

 

Viac foto TU

Vyjadrite svoj názor v komentároch i ankete pod článkom!

Anketa
Aký trest by mal postihnúť ľudí, ktorí konajú takto nezodpovedne?
  • 39%
  • 4%
  • 1%
  • 0%
  • 0%
  • 55%
  • 1%