Obyvatelia tvrdia, že takéto párty nie sú tu ničím výnimočným, a najmä v lete sú skôr pravidlom ako výnimkou. Zabávajúci vystrájajú neraz až do skorého rána. Snahy policajtov, ktorých susedia privolajú, sú väčšinou márne. Najnovšie si však partia dovolila niečo prekvapujúce, na streche odpálili ohňostroj, ktorého rachot sa rozliehal do širokého okolia.

Partiu pritom netrápilo, že v hlavnom meste platí všeobecne záväzné nariadenie podľa ktorého od  1. novembra 2016 platí zákaz používania zábavnej pyrotechniky kategórie F2 a F3 celoročne, kam patria aj veľké prskavky, petardy či svetlice.  Za nerešpektovanie tohto VZN hrozí mastná pokuta, ktorá sa môže vyšplhať až do výšky 500 eur.

Pokuta určite pobavila

„Mestskí policajti dostali hlásenie o ohňostroji na Letnej číslo 5. V čase preverenia oznámenia už k páchaniu protiprávneho konania nedochádzalo. Policajti následne prijali aj druhé oznámenie o rušení nočného pokoja na rovnakej adrese. Hodnovernosť oznámenia na mieste potvrdili a priestupcovi uložili blokovú pokutu," informoval pre bratislavskenoviny.sk. hovorca mestskej polície Peter Borko. Výška pokuty, ktorú mestskí policajti udelili za rušenie nočného pokoja, bola 20 eur. 

Problém s ohňostrojom nestačil, pribudlo aj iné...

Udalosť však tým neskončila. „V súvislosti s uvedeným prípadom evidujeme na príslušnom útvare Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III trestné oznámenie vo veci podozrenia z prečinu nebezpečného vyhrážania. Bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť," povedal nám bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.  Na sociálnej sieti sa objavili komentáre nespokojných ľudí, ktorým sa nepozdávala párty, a práve im sa obyvateľ bytu mal vyhrážať.

Čítajte TU komu patrí byt kde sa žúrovalo. Budete prekvapení... ►►