Keď krásnu učiteľku angličtiny pochádzajúcu zo Sniny našli vlani v pondelok 11. novembra nadránom v prístave ležať na kope železnej rudy, mala na tele podliatiny v oblasti členkov a zlomený 12. stavec. Chrčala, bola podchladená, premočená, zvíjala sa od bolesti. Mala oblečenú iba sukňu, silonky a svetrík. Kabát a kabelka s dokladmi chýbali a ani ich nenašli.

Pritom na záznamoch kamier z mesta pár hodín pred smrťou kabát na sebe ešte mala. Jej topánky našli o pár metrov ďalej. Opuchy a modriny sa na jej tele začali objavovať, keď ju privolaní záchranári začali zahrievať. Snažila sa komunikovať, no museli ju uviesť do umelého spánku. Zomrela počas prevozu do nemocnice.

Nikto o jej pohybe pred tragédiou nevedel. Polícia začala trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia, avšak bez obvinenia konkrétnej osoby. Zdá sa, že prípad smeruje k tomu, že Viola zomrela bez pričinenia inej osoby. 

MODELKA Už počas štúdia na strednej škole sa venovala modelingu.
MODELKA Už počas štúdia na strednej škole sa venovala modelingu.
Zdroj: FACEBOOK

Najnovšie informácie z prostredia polície totiž hovoria o tom, že podľa predbežných záverov pitvy bola príčinou Violinej smrti krvná zrazenina. A policajti tento fakt dávajú do súvislosti s novými zisteniami z analýzy jej počítača. Vraj v histórii prehľadávaných webových stránok v jej notebooku narazilli na to, že si na internete hľadala príznaky, príčiny a priebeh ochorenia, pri ktorom sa tvoria krvné zrazeniny na stenách ciev - trombóza.

Lenže či to súviselo s ňou, zatiaľ nevedno, keďže kompletné znalecké posudky nie sú hotové. Polícia má pracovať aj s verziou, že Viola mohla zomrieť aj bez cudzieho zavinenia, keďže sa pred smrťou ospravedlňovala známym z minulosti a u kňaza sa vraj dožadovala spovede a rozhrešenia.

Zašli sme aj za nešťastnou Violinou mamou. “Prepáčte, nebudem sa zatiaľ k tomu, kým prebieha vyšetrovanie, vyjadrovať,” zareagovala smutne pani Melánia. 

Čo vravia na policajné verzie príbuzní Violy? Čítajte na ďalšej strane.