Mnohými obyvateľmi mesta milovaný Košičan zomrel v pondelok predpoludním v nemocnici na následky pádu na zľadovatenom a neočistenom chodníku za budovou magistrátu.

Jozef bol veľmi priateľský a spoločenský rád spolu s manželkou Nadeždou (v popredí) chodili na akcie mesta.
Jozef bol veľmi priateľský a spoločenský rád spolu s manželkou Nadeždou (v popredí) chodili na akcie mesta.
Zdroj: archív J.L.

 

Odišla opora a vzor rodiny

Syn Matej (31), s ktorým sme sa stretli, rozprával o svojom otcovi s láskou a veľkou úctou. „Bude to znieť ako klišé, ale ja naozaj nemôžem na otca povedať nič zlé. Bol milý, láskavý a bezhranične dobrosrdečný. Rád pomáhal. Neodmietol nikoho. Niekedy som ho obdivoval, že všetko robil nezištne bez toho, že by za pomoc niečo očakával,“ rozpráva Matej. Bol pre našu mamu Nadeždu (57), sestru Zuzanu (29) a mňa veľkou oporou a vzorom. Je smutné, že naše puto spretrhala nešťastná udalosť,“poznamenal.

Viac foto TU

Šľachetné gesto príbuzných

Keď  sa stala tragická udalosť, boli Jozefovi najbližší na pohrebe. „Od rána som bol akýsi nesvoj, nevedel som prečo. Že by to malo súvisieť s mojím otcom, mi ani len nenapadlo. Keď sme sa dozvedeli, čo sa stalo, ponáhľali  sme sa do nemocnice. Lekárka nás po CT vyšetrení upozornila, že otec má poškodený mozog a je malá šanca, že by sa z kómy prebral. V pondelok, keď od nás navždy odišiel, sme spolu s mamou a so sestrou boli pri ňom. Zomrel pokojne. povedal mladý muž dojato. „Vydali sme súhlas na odobratie všetkých orgánov, ktoré môžu lekári použiť na záchranu života a zdravia druhých. Obidve obličky našli svojich príjemcov hneď v pondelok,“ vysvetľuje syn nebohého.

Článok pokračuje na druhej strane. Jozef (†59) bol nielen hasič, ale aj ...