Nová verzia vzdáva poctu filmovému autu z roku 1968. Pôvodné športové kupé Mustang GT z roku 1968, ktoré sa spolu so Stevom McQueenom objavilo v ocenenom filme „Bullittov prípad“, prišlo na scénu značky Ford na severoamerickom medzinárodnom autosalóne a ukončilo 40-ročné tajomstvo týkajúce sa pobytu filmového auta.

Originál Bullitt Mustang z roku 1968 a nový model
Originál Bullitt Mustang z roku 1968 a nový model
Ford

Úplne nový Mustang Bullitt príde na trh v lete (zatiaľ ohlásené pre americký trh), je vybavený manuálnou prevodovkou a na radiacej páke má bielu guľovú hlavicu ako poctu originálu. Vo výbave vozidla, ktoré si zachováva pôvodný decentný imidž, sa nachádzajú všetky prvky balíkov Mustang GT Premium a Performance.

V aute môžu byť aj špeciálne športové sedadlá Recaro.
V aute môžu byť aj špeciálne športové sedadlá Recaro.
Ford

Základom je samozrejme aextra výkonný motor, konkrétne prepracovaný 5,0-litrový agregát V8 s výkonom najmenej 475 koní a krútiacim momentom 570 Nm. Nový Bullitt s ním dosiahne maximálnu rýchlosť 262 km/h, čo je nárast o 13 km/h oproti najnovšiemu Mustangu GT.


Interiér nového Mustangu Bullitt
Interiér nového Mustangu Bullitt
Ford

Súčasťou štandardnej výbavy je výkonný výfukový systém s aktívnym ventilom a novými čiernymi koncovkami výfuku NitroPlate, ktorý vozidlu dodáva charakteristicky zvukový prejav. Nechýba ani nový systém otvoreného nasávania vzduchu a nasávacie potrubie z modelu Shelby GT350 s 87 mm škrtiacou klapkou a kalibráciou riadiaceho modulu pohonnej jednotky pre optimálny výkon.

Medzi ďalšie štandardné prvky patrí vyhrievaný kožený volant a 12-palcový digitálny LCD prístrojový panel, ktorý má rovnaké funkcie ako v Mustangu 2018, ale s jedinečnou úvodnou obrazovkou Bullitt, ktorá sa začína zelenou farbou s obrázkom auta namiesto koňa.