Nový model Mercedes-AMG G 63 má akceleráciu z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, kombinovanú spotreba paliva 13,2 l/100 km, maximálku elektronicky obmedzenú na 220 km/h, s balíkom AMG Driver‘s Package až 240 km/h.

Od „bežného“ géčka toto auto odllišuje maska chladiča špecifická pre AMG, rozšírenie podbehov kolies, výrazné bočné rúry výfukovej sústavy, až 22-palcové disky a na želanie svetlomety Multibeam LED.

AMG robia aj vydarené detaily.
AMG robia aj vydarené detaily.
Mercedes

Pod kapotou má tento model výkonný 4-litrový motor V8 (430 kW/585 k; 850 Nm) s dvomi twin-scroll turbodúchadlami a systémom odpájania valcov AMG Cylinder Management. Nechýba náhon na všetky kolesá s dôrazom na zadnú nápravu (40:60) s troma uzávierkami diferenciálu a rýchla 9-stupňová automatická prevodovka AMG Speedshift TCT 9G, výrazne kratší prevod (2,93) rozdeľovacej prevodovky či novo-vyvinutý podvozok AMG RIDE CONTROL s jazdnými programami AMG.

Exkluzívny interiér je ladený športovo, predný dvojitý displej je na želanie.
Exkluzívny interiér je ladený športovo, predný dvojitý displej je na želanie.
Mercedes

Prvý raz je na prednej náprave nezávislé zavesenie kolies s dvojitými priečnymi ramenami. Na zadnej náprave je použitá tuhá náprava so zavesením kolies s piatimi ramenami.

Nový Mercedes-AMG G 63 sa začne predávať v marci 2018, rovnako ako exkluzívny mimoriadny model Edition 1.