Predstavitelia automobilky Geely sa vyjadrili, že s nemeckým automobilovým gigantom chcú spolupracovať pri produkcii elektrických áut. Informuje o tom britský portál bbc.com. Geely je úplným majiteľom švédskej automobilky Volvo a britského výrobcu taxíkov London Taxi Company.

Akvizícia 9,7-percentného podielu v automobilke Daimler spoločnosťou Geely vyvolala určité obavy, že čínska firma sa bude výmenou za túto transakciu snažiť získať prístup k technológiám a inováciám. Nemecká vláda však uviedla, že nevidí "nutnosť konať, pokiaľ ide o pravidlá hospodárskej súťaže alebo zahraničných investícií".

Čína sa všeobecne považuje za najdôležitejší budúci trh pre globálnych výrobcov áut. Daimler cez víkend zároveň ohlásil investíciu 1,9 mld. USD v rámci partnerstva s čínskou automobilkou BAIC. Peniaze sú určené na modernizáciu závodu BAIC s cieľom vyrábať autá Mercedes vrátane elektrických vozidiel. Minulý týždeň nemecká automobilka BMW ohlásila dohodu s čínskym výrobcom áut Great Wall Motor o výrobe elektrickej verzie Mini pre čínsky trh, dodáva bbc.com.