Novozvolený prezident Joe Biden (78) a jeho prvá dáma Jill (69) majú tiež svoj osobitný štýl a prvé zmeny možno vidieť v azda najznámejšej časti sídla amerických prezidentov – v Oválnej pracovni.

FOTO Čo všetko Biden zmenil v Oválnej pracovni? Pozrite sa, ako kancelária vyzerala počas Trumpa či Obamu a ako vyzerá TERAZ! >>

Zdroj: Getty Images

Výmenu stráží v Bielom dome najhoršie znáša odchádzajúci líder, čo je pochopiteľné, no hlavu v smútku majú často aj dlhoroční zamestnanci, pre ktorých je prezidentské sídlo ako ich vlastný „domov od domova“. Odchod jedného prezidenta a príchod druhého je akoby niekto zomrel – vypratávajú sa staré osobné veci a prichádza nový inventár, na mieru ušitý víťazovi volieb. Domácnosť sa mení.

Zdroj: Getty Images

Zmeny sa pritom netýkajú len Oválnej pracovne, ale aj prezidentského bytu na 2. a 3. poschodí. Ten má 16 izieb a 6 toaliet na druhom poschodí a 20 izieb a 9 kúpeľní na 3. poschodí.

Rozkošné VIDEO prezidenta Bidena a jeho vnuka: V Bielom dome si spolu „trsli“

Keď Joe Biden prvýkrát zasadol za masívny pracovný stôl z 19. storočia, po výstrednom vkuse Donalda a Melanie už nebolo v priestoroch Bieleho domu ani stopy. Vypratávanie a sťahovanie prebehlo ešte pred inauguráciou a na starosti ho malo asi 300 stálych zamestnancov. A že mali čo robiť! Pomôcť im totiž nemohli klasickí „sťahováci“, pretože nemali bezpečnostnú previerku.

Zdroj: Getty Images

Keď boli Trumpove veci preč, prišlo na rad plánovanie novej výbavy pod taktovkou Bidena – respektívej prvej dámy. Do nákresov Joe a Jill zaznačili, aké budú závesy na oknách, akej farby budú steny, kde budú obrazy, počítače a telefóny, alebo aké televízne stanice budú naladené na televízoroch. A keďže Spojené štáty stále drží pod krkom pandémie koronavírusu, všetko muselo byť adekvátne vydezinfikované – no Boh ochraňuj tohto nešťastníka, ktorý by nastriekal savo na niektorý z vzácnych obrazov, ktoré kúpila ešte Jackie Kennedyová...

FOTO z inaugurácie Bidena a jeho prvého dňa v úrade nájdete v galérii >>

Churchilla dáme preč! Po Obamovi putovnú bustu „vyhodil“ aj Biden

Pokračovanie nájdete na ďalšej strane >>>